| alla21 a întrebat:

Buna tuturor,am o intrebare e adevarat ca trebuie schimb periodic samponul, deoarece parul se obisnuieste? eu nu sunt de acord deoarece nu poti lasa un sampon care iti prieste pe altul care face matreata.voi ce parere aveti si cum procedati?

6 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Sa nu lasi niciodata samponul tau pe altul. Asa am facut eu si dupa cand am revenit la samponul meu care imi pria, am facut matreata de la el si nu mai este bun. Sa nu iti lasi samponul pe nimic! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti tu de acord nu inseamna ca nu e adevarat. Trebuie schimbat.

| supermamici a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. vezi aici despre sanatatea parului si a scalpului http://www.supermamici.ro/un-scalp-sanatos-un-par-sanatos/

| Tess a răspuns:

Nu, nu este fundamental dacă îţi face bine. Este absurd să faci aşa ceva. Schimbă-l doar dacă îţi face probleme, cum se întâmplă multora. Nu e cazul tău atunci e perfect. Oameni dau sfaturi aşa aiurea. Uite 2 articole interesante despre păr: http://eumerit.blogspot.ro/2013/02/uleiul-de-masline-si-parul.html
http://reteteindraznete.blogspot.ro/......-idei.html
Baftă

| diditza23 a răspuns:

Eu am observat pe parul meu ca daca folosesc prea mult un sampon, chiar daca la inceput imi facea bine la par, cu timpul parul nu prea mai reactiona la sampon si se facea urat.si atunci schimbam samoponul..probabil depinde de fiecare parthinking

| ALEXE112 a răspuns:

Depinde care este mai bun eu cred ca nu trebuie sa schim, bi samponul cu ala te obisnuiesti cu ala ramai