| oo4099 a întrebat:

Buna:X
Am cateva intrebaribig grin:
1.Cat de des trebuie schimbat samponul?
2.Este ok sa il schimb la 3 luni, deoarece am inceput sa fac matreata de la samponul actual?
3. Ce sampon imi recomandati? am parul mediu, cu foarte mult volum si putin ondulat.As dori ceva care sa mai taie ceva din volum si sa nu fac matreatabig grin
Ms anticipat

11 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Nu inteleg de ce sa ilschimbi?
o data ce nu faci matreata cu unul :p tinete de el, merita sa ai un par frumos si stralukitorlove struck

| mona a răspuns:

In ziua de azi gasesti sampoane de toate felurile si pentru toata lumea, problema e ca trebuie sa stii care ti se potriveste, nici mie nu mi -e bun orice ...incearca un sampon din gama clear sau pantene.

| andreea25_8864 a răspuns:

1.Daca il schimbi des automat faci matreata.asa ca tine-l destul de mult timp
2.Nu e ok. Daca il schimbi la 3 luni nu e bine, normal ca iti apare matreata
3.Pai si eu fac matreata si de cand folosesc head &
shoulders nu mai am asa multa.
Sper ca te-am ajuat. Funda?

| LuS[z] a răspuns:

Pai de obicei nu trebuie schimbat daca iti merge bine dar daca zici ca ai facut matreata e ok la 3 luni dar si mai devreme.
Iti recomand sampoanele de la Schauma sunt foarte bune pentru tipul tau de par happy

| blondissima a răspuns:

Nu samponul produce matreata ci faptul ca nu-ti clatesti parul cum trebuie.

| marcela290 a răspuns:

Samponul trebuie schimbat la 3 luni normal. si iti recomand samponul clear este foarte bun. funda?big grin

| monicutza_5552 a răspuns:

Buna.

1) samponul nu trebuie schimbat des. ( eu ma spal cu acelasi sampon de cativa ani)

2) alege-ti un sampon de la care nu face matreata si foloseste-l mereu, nu schimba samponul...

3) in cazul asta nu folosi sampon pentru volum. antimatreata oti folosii Clear sau head&shoulders care sunt f bune. sper ca te-am ajutat. fundita?:*

| Brunette13 a răspuns:

Samponul este ok daca il schimbi la 3 luni adica cam asa trebuie schimbat eu ti-a recomanda samponul Schauma... eu ma spal cu el de ceva timp si nu am probleme cu matreata sper ca te-am ajutat... funda?

| JustMe_8048 a răspuns:

Eu folosesc Teo Botanical si e eficient si ieftin nu fac matreata deloc. orice sampon de profil as folosi fac matreata dar de la asta nu fac

| dyana_4835 a răspuns:

Buna happy
In primul rand vreau sa-ti spun ca e foarte bine sa-ti schimbi samponul la 3 luni pentru ca parul se obisnuieste cu formula unui sampon si nu mai reactioneaza ca la inceput dupa spalare. Daca folosesti sampon anti-mtreata sau pentru o curatare foarte intensa e posbil ca la inceput scalpul sa faca exces de sebum.dar nu va fi o problema permanentawinking
In al doilea rand iti recomand pentru tipul tau de par Elseve.Sunt mai multe tipuri, dar in general nu dau volum (decat daca este unul facut special pentru asa ceva. evident)si confera o stralucire parului, plus ca pare mai matasos si scapi si de matreata.

P.S daca vrei sa mai tai din volum foloseste ser de la londa.meritahappy

| dyana_4835 a răspuns:

Daca ma gandesc mai bine cea mai buna solutie pentru a ''taia'' din volum este sa-l tai la propriu (nici nu faci matreatahee hee.asa ca fileaza-l