| denisemcs a întrebat:

Am o intrebare pentru cei sau cele care au incercat vopseaua semipermanenta de la Loncolor (Nuantator). De 4 ani ma vopsesc violet intens si dupa 2-3 luni, parul ramane un portocaliu spalacit, sa spun asa. M-am gandit totusi sa il fac negru, sa vad doar cum mi-ar sta si am ales sa ma fac intai cu nuantator macar sa testez. Doua persoane mi-au spus ca, chiar daca e cu nuantator si se duce dupa 3-4 spalari, nu o sa imi mai prinda acel violet in par. E adevarat? Sau dupa acele spalari o sa ramana ca si cum nu as fi folosit nimic, e totusi nuantator negru. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

Și eu foloseam aceeași vopsea. Am folosit-o vreo 2 ani, tot ca să mă fac mov. Îți vând niște tips and tricks, ia o cutie de mov și una de albastru și amestecă-le. Pe lângă faptul că o să ai culoare mult mai puternică, când se "spălăcește" o să fie pe ici mov pe ici albastru. Eu mă vopseam o dată și după 3 luni încă mai aveam culori în păr. Partea bună când faci asta e că ai mai multe nuanțe în păr și nu se vede spălăcit, se vede de parcă ai avea șuvițe.
Iar după un nuanțator e posibil să nu se mai prindă așa bine vopseaua dacă nu s-a dus încă nuanțatorul din păr. Dar dacă după ce îl faci brunet aștepți să se ducă vopseaua din păr și îl vopsești după, o să prindă.
Și eu sunt brunetă acum, doar că mi-am pus vopsea semi-permanentă închisă de tot, peste asta nu mai prinde nici naiba laughing