| OnlyMilkandHoney a întrebat:

Bună seara! Am și eu o întrebare. Acum o săptămână și câteva zile am folosit vopseaua semipermanentă de la loncolor trendy în culoarea R3, un roșcat.

Eu am aplicat vopseaua pe părul meu natural blond mediu și nu am stat cu ea decât 25 de minute. Nu mi-a ieșit acel roșu intens, ci un arămiu pe lungimea părului și o tentă puțin mai închisă în creștetul capului, la rădăcini.

Pe plic scrie că vopseaua durează între 6-8 spălări, însă eu am făcut deja baie la cap de 3 ori și am observat că nuanța s-a diminuat decât foarte puțin pe lungime, însă a rămas mai intens în creștetul capului. De asemenea, nu am observat culoarea scurgându-se din capul meu de fiecare dată când am făcut baie.

Îmi este teamă ca nu cumva culoarea să nu mai iasă. Este prea devreme să mă îngrijorez după 3 spălări când pe plic scrie că se duce după minim 6? Îmi este teamă din cauză că nu văd culoarea dispărând totuși.

Vopseaua semipermanentă poate rămână permanent pe păr? Aștept păreri, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aici vorbim doar de părul pubian. Pentru „podoaba capilară" e altă rubrică.

| Clorox a răspuns:

Ai gresit categoria draga mea... laughing