| StefanAdriana27 a întrebat:

vreau sa stiu cum as putea sa imi transforma parul ( saten inchis) intr-o nuanta de roscat aprins
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Dau funda!:X

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Singura solutie e sa il decolorezi, deoarece daca aplici vopseaua direct pe par nedecolorat iti va iesi doar la radacina si va arata foarte urat.
aceasta regula nu se aplica daca aveai parul deschis la culoare dar la saten inchis deja trebuie sa aplici decolorantu
DAR nu--ti recomandat sa te decolorezi singura acasa ca este destul de periculos si iti poti arde parul fara sa-ti dai seama.
La coafor se folosesc metode avansate incat decolorarea sa nu afecteze prea mult parul

| StefanAdriana27 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Cam cat m-ar ajunge o astfel de sedinta la un salon?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru StefanAdriana27):

Pai daca esti din Romania dupa parerea mea costa imi ieftin in comparatie cu Austria spre exemplu
ar fi cam in jur de 3-4 sute de mii (lei vechi) imi cer scuze nu stau in Romania si nu prea cunosc bani romanesti sau poti prima data sa intrebi la mai multe saloane fiecare au preturi diferite
oricum nu poate costa atat de mult