| aiary a întrebat:

Buna tuturor. De ceva vreme ma tot bate gandul sa-mi mai fac 2 gauri in ureche, dar inainte de asta as avea cateva intrebari.
1. Cat de tare o sa doara? As vrea tot pe lobul urechii, ceva mai sus de gaura unde se face de obicei la fete. Sau poate pe la mijlocul urechii cumva, in orice caz, nimic prea ciudat.
2. Se face anestezie locala inainte?
3. Aproximativ cam cat ar costa 2 gauri, facute la un salon specializat pe asta?
4. Cam la ce pret ar ajunge 2 cercei (o pereche), de aur, gen bobite, sau ceva mic? Cam cate grame are o pereche?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| JIGHIRUS a răspuns:

Durere o sa fie! nu te astepta sa lesini de durere! sincer de anestezie nu stiu sigur, sunt saloane care au un fel de crema mantolata care iti amorteste un pic! ceva gen ca la stomatolog inainte de a face anestezie cu acu maseaza gingia cu crema aia! ma refer la cele evoluate! 2 gauri pentru cercei costa 5 lei! asa mare! la ultima intrebare ti-ai raspuns singur! in functie de gramaj! dar iti sugerez sa le faci la un salon specializat! cand spun asta, ma refer la capsatorul care trebuie sa fi fost sterilizat inainte! ceea ce putini o fac cum trebuie!

| aiary explică (pentru JIGHIRUS):

Am inteles, multumesc de lamuriri

3 răspunsuri:
| vega358 a răspuns:

Nu cred ca doare dar totusi daca esti curajoasa incearca!

| meatloaf a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii ca e necesar sa iti cumperi cercei medicinali.Ii gasesti la orice magazin de bijuterii(argint in general) si costa in jur de 8-12 lei perechea). Doare destul de tare si durerea se mentine cateva zile.Ideal ar fi sa ramai cu cerceii medicinali cel putin 1 saptamana pentru a se forma gaura.Anestezie nu stiu, depinde unde mergi, dar daca iti face cu pistolul nu vezi nici o anestezie.Eu mi-am facut acum 2 luni si am dat 30 de lei pe amandoua! Cerceii cei mai mici de aur ajung la 140-160 de lei.