| MoonlightSun a întrebat:

Fetelor, am si eu o problema. Mie nu mi se indreapta parul' cand ma indrept cu placa. Aseara de exemplu m`am spalat, m`am uscat rapid si m`am indreptat. Imi statea parul' in cap de 5 metri, efectiv nu mi s`a indreptat, tot asa statea. E din cauza ca m`am spalat, m`am uscat si dupa m`am indreptat? Am observat ca imi sta parul' infoiat doar atunci cand mi`l usuc cu feonu' ca aseara, cand il lasam sa se usuce singur nu pateam asa, nu statea drept 100% nici atunci, dar totusi nu era chiar asa, iar dupa 7 ore ma indreptam. Trebuie sa folosesc ceva anume ca sa mi se indrepte si sa`mi stea drept? De obicei imi uscam parul', si abia dupa 7-8 ore mi`l indreptam, atunci statea ceva mai drept. Ar trebui sa ma spal pe cap seara si a 2 zi sa ma indrept? Voi cum faceti sa vi se indrepte parul' si sa stea drept? Ce folositi? Cand va spalati, dupa cat timp va indreptati? spuneti-mi intregul " ritual "

3 răspunsuri:
| AwesomeGirl a răspuns:

Pai eu de obicei astept sa se usuce si dupa il indrept! Dar ca sa fiu sigura ca ramane drept ma dau si cu fixativ. Iti recomand si tie sa folosesti fixativwinking e f bunwinking si unele ii dau si stralucire parului tau happy

| Adriana99 a răspuns:

Poate ca placa nu e buna eu foloses una ceramica si este foarte buna.seara ma spal pe cap dorm cu parul ud si dimineata mi-l usuc putin cu feonul (doar putin sa fie putin umed) apoi mi-l indrept si dupa aia ma dau cu ceara sa mi-l tina drept toata ziua.Sau poate ca nu te indrepti tu bine trebuie sa-l indrepti cu multa rabdae sa iei cate o suvita la rand. Sper ca te-am ajutat

| MoonlightSun explică:

Fixativu' nu intareste parul'? Eu nu-l vreau tare, vreau sa`mi ramana moale dupa ce ma indrept.