| skriil a întrebat:

Buna tuturor. Stiti si voi fetelor:o fata are nevoie de muuulte lucruri ca si fata dar aceste lucruri se cumpara doarr cu bani. Mama mea intelege asta fiind femeie dar nu lucreaza nu are servici desi are nevoie urgent de unul. e groaznica situatia si tata spune ca astea is doar prostii.deci eu doresc sa ajung in nicun caz ca mama: eu vr sa fiu O femeie frumoasa desteapta independenta si increzatoare peste ani. dar la fel si acum.Am nevoie de la voi de o lista cu jobb-uri pentru adolescente(fete) de 14 ani pe timp de toamna iarna primavara(in afara de vara, cand e usor de gasit un summer job). ceva de facut? ma gandeam la reprezentant AVON dar am nevoie de clienti multi ca sa scot produse si banii din asta.Va oferiti voi?:d. sau ma gandeam sa fac ceva la o revista unde pot castiga bani sau etc...plizz help me.pe timp de vara am ce face pentru a castiga bani.FUNDA.pwppici. muulti.

9 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

La reviste nu scoti asa multi bani, e bine sa fii un reprezentant AVON dar mi se pare ca esti prea mica, nu?

| skriil explică:

Laura? uh nu esti fata? te imbraci cu ce? zauuuulaughing.

| Laura a răspuns (pentru skriil):

Câtă superficialitate și prostie din partea ta.

| DouaPuncteD a răspuns (pentru Laura):

Idem, te sustin;;]

| Laura a răspuns:

De unde ai tras concluzia că toate fetele au nevoie de multe lucruri și bani?
De angajat n-o să te angajeze nimeni la 14 ani.

| love_1617 a răspuns:

Incearca la impartit pliante...nu stiu...mult succes
aaa si inca ceva... exista o afacere nmway...dar aici iti trebuie 7mil pentruinscriere iar apoi o sa iti vina inapoi treptat dar trebuie sa ai 18 ani

| LaaaavM1 a răspuns:

Pai depinde. reprezentat AVON hmm thinking prea multa bataie de cap. sincer. straight face. Si chestia cu revista ar fi o idee bunaa smug incearca sau acum ca se apropie sarbatorile poti face felivcitari daca te pricepi la desen =p~ sau depinde. :d

| DouaPuncteD a răspuns:

Oh Doamne, sincer te inteleg. Stiu cum e sa nu ai de unde.
Voi din ce traiti, daca nu te superi?

| rEas0nNNNN a răspuns:

Cel putin te-ai putea pentru inceput la xerox ca sa capeti putina experienta. obtii putina experienta dupa te faci vanzator cu jama de norma.deoarece nu ai experienta necesara lol... dupa poti merge mai departe. tata asta a facut si acum e avocat cu norma intreaga si castiga ogramada de baniii te asigur nu vei regreda