| LittleandLiars a întrebat:

Buna unde pot gasi si eu ulei de ricin.si cam cat ar costa...cum se folosete pe parul ud sau uscat... fundita

>XoXobig grin

Răspuns Câştigător
| DenysaLove a răspuns:

Buna:* si eu mi-am cumparat ulei de ricin de la farmacie si am dat 3 lei pe el.Este o sticluta cam micuta sa zic asa dar e de ajuns.Se da pe parul uscat si stai juma de ora si dupa te speli.Se poate folosi si pentru gene, sprancene si unghii.
Funda?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Uleiul de masline se gaseste la orice farmacie si costa in jur de 3-5 lei (depinde de adaosul farmaciei). Se recomanda, ca uleiul sa fie putin incalzit inainte de a fi folosit. Se aplica pe parul uscat, si se sta (preferabil cu capul invelit) intre 30 de minute si cateva ore, in functie de cat iti perminte timpul. Eu de obicei il aplic seara si il spal a doua zi dimineata. Este un tratament foarte bun. Succes!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe parul uscat! Se amesteca si cu un galbenus (sau doua, depinde cat de lung ai parul), se face un fel de maioneza cu 2 linguri de ulei de ricin sau masline, si se intinde pe parul uscat pe toata lungimea lui.Eu stau cam 20-30 de minute cu "maglavaisul" in cap si apoi spal parul. Uleiul de ricin cred ca-l poti gasi la naturisti!

| monique a răspuns:

La orice farmacie. Costa pana in 5 lei.

| iuandfto a răspuns:

Eu cred ca se gaseste la farmacie sau la magazinele Plafar. La Plafar sunt sigura ca gasesti. Daca gasesti intreab-o pe vanzatoare cum se folosesti dar cred ca scrie pe sticluta.

| laurika_3432 a răspuns:

Ceao uleiul de ricin se gaseste la orice farmacie si nu e asa scump pna in 5 lei daca nu si mai putin se aplica pe parul uscat dupa care te poti spal big grin bafta!

| emily1690 a răspuns:

Buna. eu am luat acum 2 luni ulei de ricin de la farmacie, am dat 5 lei cam asa pe al, l'am folosit pentru par [umed ]in combinatie cu ulei de masline si un galbenus de ou, e foarte bun, face un par foarte matasos si ajuta la crestere, varfuri deteriorate, caderea parului. Uleiul de ricin mai e bun pentru marirea genelor, cosuri. pup multa bafta!

| Maria_Ayram_1997 a răspuns:

Buna.am folosit uleiul de ricin desi nu aveam incredere in el.acum pot spune ca sunt foooarte fericita ca l-a luat si doar am dat 7 lei p el...multumeesc.