| monstruletz a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai faccrying parul meu este uscat si ondulat si imi cade foarte multcrying. Niciun sampon nu-l ajuta si niciun tratament incercat de mine... Voi aveti vreo idee de ceva bun pentru par, in afara de ulei de ricin.Si inca ceva m-am si tuns, e de la placa dar cum-l pot regenerabig grin funda

Răspuns Câştigător
| CarmennnLove a răspuns:

Poti incerca sa il refaci cu ajutorul uleiului de masline (pentru hidratare; iar daca vrei stralucire, amesteca uleiul de masline cu zeama de lamaie ). Renununta la placa sau daca chiar nu vrei sau nu poti incearca un ser de protectie pentru placa, care v-a ajuta parul cu siguranta. Poti incerca si produse din comert ( de ex. un balsam ff bun, apoi o masca de par si poate un ulei de par din comert). In privinta caderii parului nu stiu ce sa spun, nu sunt informata despre asta deoarece mie nu imi prea cadehee hee insa am auzit-o pe matusa mea vbim cu bunica, povestindui ca magneziul bunicii este bun pentru parul ei care cade! Incearca sa te interesezi de magneziu.
Sper ca te-am ajutat!:*fundita?

4 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Uleiul de masline iti poate fi de folos. Uita-te peste acest articol http://www.fete24.info/uleiul-de-masline-prietenul-parului-nostru/

| Adriannae a răspuns:

Poate problema este din interior. Fa-ti un set de analize, sau ia niste vitamine pentru unghii, piele si par. Poti sa incerci si un tratament in paralel cu vitaminele (Anastim, Klorane,, etc).
Si renunta la placa cel putin pentru o perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, renunta la placa pentru un timp sau chiar de tot daca vezi ca nu iti face bine. Ar putea fi si o boala, Domane fereste!, deci mai bine consulti un doctor sau informeaza-te cu ajutorul parintilor. Si este normal sa iti pice par, trebuie sa pice in general cam 100 de fire de par pe zi. Fara placa!

| princess2000 a răspuns:

Poti sa te speli in cap cu galbenusi de ou. Crede-ma, este foarte bun pentru radacini cu probleme!