| dorinaka a întrebat:

Puteti sa-mi ziceti de cite ori pe saptamana se face tratamentu la par cu ulei de RICIN.si tip de o luna citi mm creste parul? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi pielea capului și apoi pe lungimea părului cu el un pic cald, pui un prosop și după 1/2 ore te speli cu șamponul tău obișnuit și un balsam.
Părul în medie pe lună crește între 1 și 3 cm, cu uleiul de ricin "mai tragi" de el cu 0.5 cm.
Nu uita că și tăiatul vărfurilor ajută la creșterea lui sănătoasă.
Apa de spălare să nu fie prea fierbinte, distruge cuticulele firului de păr care sunt ca niște solzi de pește și de aici apare și despicarea.
O apă mai călâie iar pe lungimea lui cât mai rece, ajută la strălucire.
Cu plăcere!
Pa, pa.

| Anee0 a răspuns:

Sincer nu cred ca este destul de bun.Si plus, daca ai parul lung iti vor trebuii cateva tuburi. Eu am incercat si nu a avut efect. Mai bine intrebi la farmacie de vitamine pentru cresterea parului. Exista mai multe tipuri si sunt foarte eficientehappy