| monica9595 a întrebat:

v-ar placea ca iubita voastra sa se machieze (aranjeze) mereu cand se vede cu voi? nu ma refer la ceva strident dar sa se vada ca isi da silinta ( nu ma refer sa se machieze cand va intalniti acasa ) sau preferati ceva natural? fara pic de fond de ten, rimel.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fara pic de machiaj, o sa devina o masca daca foloseste.

| XyYx a răspuns:

Pai stii cum e? Cine te place te place si machiata si nemachiata. big grin Oricum trebuie sa te gandesti ca daca stai cu el in casa trebuie sa te vada si nemachiata, asa ca e mai bine sa te vada nemachiata.
Mi-a povesitit un prieten, ca o agatase pe una era superba. A dormit la el, si dimineata cand s-a trezit si a vazut-o nemachiata nu stia cine e aia laughing

Oricum in general, baietilor le plac fetele cu cat mai putin machiaj, cu putin fond de ten ( nu cu kilogramele cum se mai dau unele) ci finut, un pic de rimel si gata.

| anonima3389 a răspuns:

Daca nu te machiezi nu ins k esti neingrijita.Eu,una nu ma machiez si prietenului meu ii place acest lucru.Asta nu inseamna ca sunt neingrijita sau ca nu imi aranjez parul.Pur si simplu nu-mi place sa ma machiez decat la ocazii speciale.

| Peachy a răspuns:

Tin sa cred ca orice baiat apreciaza o fata care se ingrijeste se pune in valoare, numai cineva incuiat este de parere ca o fata nu ar trebui sa se machieze, nu cred ca le-ar placea sa o vada ciufulita,neglijata nu spun sa se exagereze insa un pic de rimel/gloss si un par aranjat cred ca pot schimba mult o persoana. Sunt pro respectului de sine, pana la urma fata si aspectul nostru sunt cartea noastra de vizita! Sunt sigura ca un baiat ar alege o fata ingrijita, aranjata dichisita decat una imbracata neglijent, ciufulita. Este parerea mea, de mica am trait in diferite colective si mi-am format aceasta opinie, noi romanii tinem foarte mult la aspect, cei care spun ca aspectul nu conteaza sunt ipocriti!