| Sara2 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: cum va place sa se macheze iubita? ma refer la machiajul de zi eu ma machez foarte fin pudra, rimel, creion, un fard de culoarea bluzei si f rar tus, si el zice ca ma machez fff sters si ca nu stiu sa ma machez, si ca i-ar placea sa ma machez si eu ffff strident, si i-am zis ca ma voi machia asa in momentul in care iesim in club (nu am iesit niciodata cu el in club), i-am zis ca frumusetea unei fete trebuie sa fie cat mai naturala, si el a zis ca o fata frumoasa e doar cand e machiata strident, voi baieti ziceti sincer cum preferati sa fie fata? mersi

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa fie ceva discret. Si un machiaj strident poate fi frumos dar cu ocazii speciale. Un machiaj discret te face sa cunosti fata mai bine. Nimeni nu ar vrea sa spuna ca a cunoscut o zeita si cand se trezeste a doua zi langa ea sa para banala. Sunt fete carora le sta bine machiate strident si altele pentru care machiajul pare ceva in plus. Totul depinde in mare de ce vrei tu de la o fata. De obicei baietii pentru care primeaza sentimentele apreciaza mai mult o fata naturala. Cei care vor pasiune si relatii superficiale vor o fata care sa exprime tocmai asta.

| Hmmmm a răspuns:

El vrea una cu tencuiala din cate inteleg.
pai se pare ca nu esti genul lui si mai tarziu sa ai d suferit din cauza asta.sincer daca un baiat mi-ar fi cerut mie asa ceva, adica mi-ar fi zis sa port tencuiala ca lui numai asa ii place, m-as fi despartit d el.si stii dc? deoarece eu nu stau cu cocalari care nu stiu sa aprecieze o fata.
o alta varianta ar fi sa iti cumperi si tu fond d ten cu un ton mai inchis decat cularea pielii tale, negru, mult negru la ochii si un ruj roz bonbon p buze. poate asa o sa te placa.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

E batut in cap atuncilaughing. cum ar vrea sa te machezi? raised eyebrows. si in primul rand ce il intereseaza pe el? doar nu se macheaza el, e alegerea ta.Ar fi urat sa te machezi strident, mai ales daca iesi ziua in oras, mai ales daca tie nu iti place happy

| nobody_9468 a răspuns:

E prima data cand aud ca un baiat ii cere asa ceva iubitei luistraight face. Mie mi s-a cerut exact opusulhee hee.
Nu-l asculta, nu stie sa aprecieze frumuseteastraight face. Si, in plus, din cate ai spus tu nu e deloc sterslaughing, asica cu rimel, dematograf si fard ma machiez si eu zilnic si crede-ma toata lumea zice ca-s pitipoancalaughing. Am glumit, insa ma stiu pe mine cum arat cand ma machiez cu toate astea si chiar nu sunt spalacitastraight face.

Bafta.

| George1510 a răspuns:

Nemachiata...frumusetea reprezinta naturalete nicidecum farduri, rimell-uri, creioane...

| andrei_2405 a răspuns:

Sincer mia nu mi-ar placea ca iubita mea sa se machieze foarte tare. Un pic de rimel ajunge dar acum depinde si de trasaturile fetei fiecaruia. Mia imi place foarte tare sa o vad cu pielea ei naturala fara alte prostii. Dar cum am zis depinde de trasaturile fiecaruia. Ea are nistre trasaturi de invidiat. Asa o vad eu.Deci parerea mea las-o mai moale cu atata machiaj

| adina_4425 a răspuns:

Sunt fata straight face dar ai dreptate...frumusetea unei fete trebuie sa fie naturala!