| MatildaPetrini a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati sad am ochii mici si verzi. nu prea stiu ce machiaj sa fac sad va rog sa-mi dati si mie niste idei. happy dau fundita + vot :*

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

Sallz...bine ar fi sa folosesti un creion de ochi gri sau chiar maro pe pleoapa superioara si eventuala pe pleoapa inferioara un creion alb,kohl sau kajal(si asta pentru efect de marire a ochilor)... apoi ca machiaj un rimel de preferat negru sau maro accentuat de la centru pentru o rotunjime si o privire patrunzatoarea; ca fard ai putea opta pentru un maro-sidef cu efect de marire si ridicare a ochiului,naturalete si potrivire cu nuanta de verde a ochilor tai! Poti folosi un fard auriu, maro, gri palid sau chiar un mov-liliachiu pentru ochii verzi si mici!

3 răspunsuri:
| wann a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=RhoVx5rZF1U&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=b6Xn7YnceLQ&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=5g1ogannGtU&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=z0SFVDVXIhQ&feature=related (Mie imi place foarte mult Smokeyeyes la ochii verzi :x E superb)

Ai multe posibilitati, daca mai doresti si altceva imi poti spune si iti mai dau! Succes la machiaj! :*

| Lary_2950 a răspuns:

Daca aiochii mici foloseste tus creaza-ti o linie sbtire sau chir o poti face si cu machiaj negru atat sus cat si jos si foloseste si creion.fa-ti smokey eyes.

| Allyţu a răspuns:

Mai bine nu te-ai machia!
e frumos stilul natural!
dar daca vrei, poti folosi niste rimel sau creion!

bye-bye