| anonim_4396 a întrebat:

Cumsa ma machiaj sa para ochii mai mici
sunt bruneta cu ochii verzi sunt creola

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ma gandesc ca nu vrei neaparat sa ii ai mici - eventual vrei sa fie mai putin exoftalmici, adica vrei sa aiba adancime si sa nu mai para atat de accentuata pleopa de sus. Oricum pentru ca sa ai ochii mici trebuie sa folosesti dermatograful de jur imprejurul ochilor. Daca vrei sa iti atenuezi pleoapa de sus - o fardezi in culori mai inchise (maro) acolo unde ar trebui sa ai adancitura ochiului si treptat sa ajungi in degrade atat in josul cat si in susul pleoapei.
Totusi te sfatuiesc sa consulti o carte de cosmetica - acolo ai si desene privind forma ochilor si cum trebuie sa te fardezi in functie de aceasta. La orice biblioteca gasesti carti de cosmetica.

2 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Toate fetele se dau in vant ca sa aiba macar aparent ochii mai mari si tu ii vrei invers?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puneti pe ploape machiaj verde si un ruj mai deschis apoi date cu luci de buze