| Eve_5601 a întrebat:

Voi cu ce v-ati tratat cosurile, acneea(nu severa)? Mai exact ce creme le-ati considerat eficiente si care chiar au dat rezultate. Si tratamente naturiste. Funda cel mai concret raspuns:*.

8 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Spirt? Doamne... iti usuca groaznic de tare fata! Si nu este deloc indicat sa-l folosesti pe fata!

Nu te lua dupa toate aceste sfaturi ca majoritatea nu sunt indicate!

Eu folosesc pasta de dinti, aplic pe fata sau in zona unde am cosuri si o las sa actioneze o zi intreaga, apoi clatesc, iar cosurile sunt uscate si sa-ti explic si de ce. Pentru ca pasta de dinti este mentolata si de aceea poate usca foarte rapid cosurile.
Poti aplica 1-2 bucatele de lamaie pe unde ai cosuri, lamaia fiind acra, are tendinta de a "strange" pielea, iar cosurile se usuca.
Foloseste malai! Freaca putin malai pe zonele unde ai cosuri, apoi clateste!
Foloseste masca de fata din :

1 lingurita de miere
si jumate de lingurita de lapte, apoi amesteca pana se face o pasta. Aplica pe fata sau un zonele cu cosuri, apoi las`o sa actioneze timp de 15-20 minute, apoi clateste cu apa calduta!

| FantasyAngel a răspuns:

Mi-am luat un gel de curatare de la bioten, elmiplant e in jur de 9 lei si te speli cu el dimineata si seara pe fata. Nu contine sapun e cu miere si arnica la mine a avut efect merita sa incerci

| CrisDdf a răspuns:

Zineryt.Eu folosesc de 3 ani si cosurile imi trec rapid si vizibil,mai concret,peste noapte. Il poti gasi la farmacii. A,inca ceva, mai bine te-ai duce la medicul de familie si ceri o reteta, ti le da compensate, asadar, le primesti pe gratis cand solutia costa de fapt 35 de lei.

| Hevnoraak a răspuns:

Skinoren cremă. Testat şi funcţionează.

| alynutza6820 a răspuns:

Şi eu încerc de mult să scap de coşuri, dar natural, fără creme, deci cel mai bine înceacă ca atunci când te speli pe faţă lasă 1-2 minute spumă pe coşuri [de la săpun. Dove mai eficient] şi apoi clăteşte-te. Repetă de mai multe ori chestia asta şi îţi va trece!

| didicriss a răspuns:

Acnee...nu stiu. dar la cosuri... eu folosesc spirt(curata fata si usuca cosurilehappy )

| L4500 a răspuns:

Cu produse VICHY sunt ele putin mai scumpe da sunt foarte bune si le gasesti in orice farmacie

| nebunu01 a răspuns:

Apuca-te de sex