| frumusihk99 a întrebat:

Hei. Am 11-12 ani si sufar de acnee usoara -medie. Acneea nu e vizibila tare de la departare,dar cand ma apropii de oglinda.e cam naspa. Am incercat fel si fel de tratamente naturiste cu miere, uleiuri, chiar si pasta de dinti, dar nu au fost rezultate satisfacatoare.Am incercat niste creme de la farmacie dar mi separe ca mi s-a inrautatit.Ce tratament imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Bună.
Păi, ăsta e doar începutul, pregătește-te pentru ce-i mai rău, nu aștepta să ți se treacă.
Cum am spus, ăsta e doar începutul, o să fie și mai rău mai îcolo.
Este începutul adolescenței tale, așa că, baftă.
Mai folosește chestii naturiste, poate și medicament de la un dermatolog, care fac doar să amelioreze problema, nu să se treacă.
Fundă?

| darriya a răspuns:

Fierbi mararu, il lasi sa se raceasca apoi bei in fiecare zi.

| Kyılε a răspuns (pentru darriya):

Sfaturi babesti. Mie unul mi s-a acrit de ele => http://adolescentulalfa.com/......de-cosuri/

| darriya a răspuns (pentru Kyılε):

Eu asa am scapat... aveam niste bubite mici nu aveam cosuri foarte vizibile si cand am inceput sa beau ceai de marar aveam fata fina si nu doar fata...acum depinde de organism

| Kyılε a răspuns (pentru darriya):

Ok,eu mi-am spus doar punctul de vedere in legatura cu sfaturile babesti, nu zic ca sfatul tau nu este bun, nu l-am incercat ca sa stiu dar si link-ul meu este potrivit.

| chitaramea a răspuns:

Am auzit de curand de o reteta tare interesanta pe care vreau sa o incerc
1lingura de ulei de ricin( nu stiu exact daca se scrie asa )
zeama de la o lamaie in care dizolvi o lingura de bicarbonat de sodiu
Aplici aceasta crema pe fata si o lasi undeva la 30 de minute

Am auzit ca este buna si pentru parul gras
Baftabig grin