| bloonduta a întrebat:

Voi cum ati scapat de celulita? Ati folosit creme, ati facut tratamente sau sport? Nu am multa celulita dar vreau sa scap de ea. Funda!happy

7 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Celulita apare din mai multe cauze. Nu bei suficienta apa, alimentatia este proasta, nu faci sport, poate fi si genetic, dereglari hormonale...
Singura solutie este alimentatia, sport, apa si creme hidratante (nu anticelulitice).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De celulită nu scapi toată viaţa!
O alimentaţie cât mai sănătoasă şi practicarea unui sport este secretul!
Te pup!

| BeautyOfWeb a răspuns:

Sport, dar nu scapi de tot de ea, toate lumea are

| Anonimaa77 a răspuns:

Din pacate nu poti scapa de celulitacrying.Si eu am si nu pot sa scap de ea.crying

| madalinaeueu a răspuns:

Sportul e cel mai bun

| helpyou03 a răspuns:

Si marile vedete au celulita deci iti dai seama daca ele nu scapa cu totii banii noi ce speranta sa mai avemlaughingpoti incerca masaje, sa mananci corect+sport... poate se vede ceva.

| DeyDancer a răspuns:

Celulita este un termen care se refera la grasimea cu aspect neplacut de sub piele si la excesul de fluide din tesuturi, fapt care cauzeaza denivelari ale epidermei.
Exista multe modalitati de a scapa de celulita: masaj, sauna, creme. Cel mai bine ar fi sa tii un regim alimentar ( nu strict sa te infometezi, ci sa ai grija ce mananci ) si sa faci sport. Cu ajutorul sportului scapi usor de ea si in plus iti tonifici si muschii, care vor avea o textura mai ferma.