| Namastee a întrebat:

Cum scap de celulita de pe picioare? sunt destul de slaba ( am 160cm si 44kg ), dar cu toate astea ma confrunt cu ea. Am facut o gramaada : sport, creme, dar nimic. Stiti voi ceva ce eu nu stiu straight face?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știi că nu vei scăpa de ea niciodată?
Mergi pe prevenție ca să nu se mai formeze și mai accentuat.
Mergi în continuare pe sport, creme termice anticelulitice, hidratare 2 litri de apă plată pe zi, fără grăsimi în exces și dulciuri.
Fructele și legumele proaspete trebuie să-ți fie bune prietene.
Este de natură hormonală, ficatul nu știe să depoziteze corect grăsimea pe corp, la femei o distribuie în mod excesiv/agresiv pe șolduri - fese - coapse, iar la bărbați pe abdomen.
Pa, pa.