| BebeNicole a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau si eu sa aud niste sfaturi sa scap de celulita! Creme foarte bune sau tratamente vreau sa stiu, dar care le-ati incercat si voi si au dat rezultate! Multumesc!

10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Cremele nu ajută deloc,sunt scumpe și dau zero rezultate. Să scapi de celulită este o lupta grea,depinde și de gradul de celulită pe care îl ai.
Apucă-te de sport,fă sală,aerobic, ceva să te ajute, cei de la sala de fitness sigur o să îți recomande ceva bun și mergi la masaje anticelulitice, regulat, ajuta și ele destul de mult!

| neutrino a răspuns:

Acestea sunt numai povesti, mergi la sala si ai grija la alimentatie.

| BebeNicole explică (pentru neutrino):

Ma gandeam ca poate chiar exista creme care ajuta putin cate putin...

| neutrino a răspuns (pentru BebeNicole):

Te-ai gandit gresit.

| Eduard619 a răspuns:

Iti recomand crema supliform dar nu face minuni sa stii happy

| BebeNicole explică (pentru Eduard619):

Multumesc, am sa incerc happy

| Miree a răspuns:

Sunt anumite exerciţii care te pot ajuta să scapi de celulită! Dacă ai să cauţi pe youtube ai să vezi că aşa e! Şi nu e mare lucru să faci sport. Cremele nu sunt bune!

| patriciabianca39 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci mult cardio,daca ai posibilitatea sa mergi la sala :bicicleta,steper,cross,banda de alergat, aerobic, zumba
Daca nu poti merge la sala:jogging, inot, mers pe bicicleta.
Cremele alea sunt facute doar ca sa iti ia banii.

| bluestrawberries a răspuns:

De celulita nu scapi doar dandu-te cu crema si asteptand minuni. Mergi la sala si hidrateaza-te. Poti sa incerci dieta Raw Vegan daca vrei (pe mine m-a ajutat mult cu celulita). Foloseste si gel impotriva celulitei, e mai eficient decat crema (recomand gelurile de la Vichy). Mult masaj!