| ralucap91 a întrebat:

vrea si eu un sfat. voi merge weekendul viitor la nunta si nuanta rochiei mele este turcoaz, cum as putea sa ma machiez? ce nuanta de fard? altceva decat turcoaz

6 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Vezi tehnica creionului http://fucsia.ro/......-ruseasca/ poti folosi nuante neutre

| deliqventa13 a răspuns:

Buna,ce culoare sunt pantofii tai? big grin

| ralucap91 explică (pentru deliqventa13):

Negrii

| deliqventa13 a răspuns (pentru ralucap91):

Poti sa te machezi cu negru, sa pui niste umbre big grin

| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Buna,

Poti sa te machezi la ochi cu negru sau rosu, depinde si de culoarea pantofilor si gentii, te poti ghida si dupa asta. Cat despre fond de ten, chiar nu ma pricep foarte bine la asta, dar iti pot da un site:
http://lectiadestil.ro/secrete-de-machiaj/totul-despre-fondul-de-ten/

Sper ca te-am ajutat!
O zi placuta in continuare! (Funditaa?)

| AlexandraElena12 a răspuns:

Depinde si de materialul rochie, dar culoriile care se potrivesc cu turcoaz sunt:corai(merge cel mai bine), negru, maro, roz pal..etc..Sper ca ti-am fost de ajutorwinking Funda?