| BlancaFantasma a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi fetelor!love struckMaine ma duc la majoratul unei colege si as vrea sa fiu putin mai diferita decat de obicei poate ii atrag atentia colegului care`mi placewhistlingcum sa ma machiez tinand cont ca eu nu ma dau niciodata cu fard ca mi se pare ca ma imbatraneste si nici cu fond de ten ca n`am bani sa`mi cumpar unul de calitate si in ieftinaturi n`am incredere?laughing... orice sfat e binevenit, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Dacă n-ai fond de ten, nu-i nicio problemă. Măcar o cremă hidratantă de vară cred că găseşti. Pentru că bănuiesc că eşti încă foarte tinerică, eu aş merge pe un simplu fard pe pleoapele mobile, intens, dar fără să depăşeşti zona lor. Chiar dacă evenimentul se întâmplă seara, eu aş opta pentru culoare, verde, griuri, grejuri, muştar, turcoaz, şi de ce nu, poate fi şi ceva sidefat (contează mult şi ce-ai să îmbraci). În orice caz, culoarea trebuie să se vadă, să nu fie ştearsă. Apoi un blush în obraji, ai grijă cum îl dai, să nu te faci ca un arlechin, hehehe, apoi pentru buze... un ruj potrivit (mat sau sidefat, cum îţi place). Gloss-ul e out-of-fashion, dar dacă te simţi bine cu el, poţi să-l foloseşti chiar şi-aşa, n-o să te critice nimeni. Succes, şi nu uita, atitudinea e cel mai mare aliat atunci când vrei să cucereşti atenţia cuiva. Şi parfumul, aş adauga euwinking

2 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Daca nu te dai cu fard, e okay. Secretul unei priviri seducatoare nu consta in fard, iar fondul de ten nu e necesar daca ai o fata fara imperfectiuni. Daca ai un baton corector, acopera micile imperfectiuni, foloseste un dermatograf negru pentru conturul ochilor si nu uita de mascara. Asa iti va fi mai usor sa mentii contactul vizual. Cat despre machiajul buzelor, incearca ceva mai natural, un ruj de o nuanta mai naturala si un gloss de o nuanta asemanatoare pentru un plus de volum.

| ??dd?t??? a răspuns:

Pai... pentru machiaj, ai putea sa iti pui culoarea rochiei. de exemplu
Roz` : poti pune mai mult machiaj pentru ca acesta sa se observe cum trebuie.
Mov - mai putin... pentru ca este o culoare inchisa.
Albastru- poti pune un pic mai mult... crede-ma e taare frumoslove struck
Gri- poti adauga mai mult machiaj`.
machiajul puneti-l dupa fondul de ten, pe care il aplici de la inceput.
poti adauga un creion de ochi negru, dar aplica foarte mult.happy. daca faci rost de un FOND DE TEN e okhee hee.
si rimelul... fa`te taree taree sa se vadaa! happy.
si apropo... la machiajul de pe ochi [adiika farduri] sa te fardezi pana la sprancene.
si pentru buze, ppoti pune un roz, cu creion de buze rosu.
asta a fost tot.
P.S : daca iti place sclipiciul, poti adauga si dIN acesta :*
funda:*?