| Julian1D a întrebat:

vreau sa cumpar ceva de pe eBay si nu stiu cum trebuie sa platesc? Pot sa platesc la posta sau sau la curier cand ajunge coletul?

multumesc

funda funda funda

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Partea dificila nu e plata produsului ci livrarea pentru ca asta nu are nicio legatura cu posta sau curierul.Produsele le platesti prin paypal, transfer bancar(care oricum trebuie sa fie facut de parintii tai daca au cont) si apoi le ridici de undeva de la vama pentru ca ele vin din strainatate.

| Julian1D explică (pentru Bondarel99):

Aoleu sad, dar nu poate sa ajunga la posta?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Julian1D):

Ce treaba are ebay-ul cu posta romana? Este imposibil, coletul mai intai trebuie sa intre in tara, tu trebuie sa-l iei de la postele vamale...

| Julian1D explică (pentru Bondarel99):

Postele vamale sunt in fiecare oras? big grin
iti multumesc pentru ca imi esti de mare ajutor big grin

| Bondarel99 a răspuns (pentru Julian1D):

Nu,doar la iesirea din tara...

| Dismally a răspuns:

Nu, pe ebay trebuie sa platesti prin paypal.

| Julian1D explică (pentru Dismally):

Cum este paypal?

| Dismally a răspuns (pentru Julian1D):

Iti trebuie in primul rand un card compatibil cu paypal, dupa asta iti faci un cont pe paypal.com, transferi banii de pe cardul tau in contul paypal iar de acolo ii poti trimite pentru plati pe ebay.

| SaschaM a răspuns (pentru Julian1D):

Http://lmgtfy.com/? q=paypal

| Julian1D explică (pentru SaschaM):

Ce e asta?

| SaschaM a răspuns (pentru Julian1D):

Nu merge link-ul. Raspunsul la intrebarea "cum e paypal?" il gasesti pe Google. Cred ca e mai usor sa dai doua click-uri si sa tastezi un cuvant decat sa pui (inca) o intrebare inutila.