| Julian1D a întrebat:

Nu am cumparat nici o data nimic de pe internet si as vrea sa imi cumpar ceva si nu stiu cum trebuie sa fac, trebuie sa platesc cand ajunge coletul la mine acasa sau ajunge la posta si cui trebuie sa ii dau banii unde ajunge coletul?
multumesc big grin
funda funda funda

9 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Daca vrei ca pachetul sa fie trimis prin curier rapid atunci platesti atunci cand ajunge curierul la tine acasa, ii dai banii lui. Daca obtezi pentru optiunea ''prin posta''atunci vei primi un aviz postal atunci cand coletul ajunge la posta si ai timp 3 zile sa te duci sa-l ridici si platesti acolo la posta.

| liiaa a răspuns (pentru afrodita3333):

Si platesti doar cat costa produsul sau si o taxa, ceva?

| afrodita3333 a răspuns (pentru liiaa):

La curier se plateste taxa in jur de 10 lei.La posta nu se plateste nimic in plus.

| suntserios a răspuns (pentru liiaa):

Depinde ce si de unde cumperi. uneori taxa intra in pret alteori platesti si transportul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde cum il primeste, daca il primesti prin curiere vine la usa la tine si dai banii curierului, daca vine la posta te duci si il ridici de acolo si platesti la ghiseu

| Aberdeen a răspuns:

Daca vine prin curier la tine acasa, ii dai baniii domnului care iti aduce comanda.
daca vine la posta, trebuie sa mergi sa-ti ridici comnda, dand banii celor de la posta.

| MihaelaPupacioasaaa a răspuns:

Pai depinde. unele firme iti trimite obiectul cumparat direct acasa si platesti cand il primesti, altele sunt la posta iar bani ii trimiti. cauta informatii despre firam de unde vrei sa cumperi ca sigur o sa scrie cum trebuie sa procedezi.

| Rocsule a răspuns:

Buna!
Cand dai comanda de ceva pe internet, ai posibilitatea de a alege daca o doresti prin curier sau la posta. Daca alegi prin curier, plata se face ramburs, cand vine coletul platesti curierului. Cat despre metoda cu Posta Romana eu nu am incercat niciodata, mai bine merg "pe mana curierului", e mai safe, din punctul meu de vedere.

| Europe a răspuns:

Scrie pe google comanda (ce vrei tu sa cumperi)intri pe oricare site apoi iti apare si scrie pretul tu camanzi scrii datele tale si peste 2 saptamani o sa ajunga la tine acasa