| smileytobehappy a întrebat:

Buna,vreau sa devin reprezentant Oriflame,dar vreau sa stiu daca e sigur,vreau sa stiu cum fac sa ma inscriu, am inteles ca am nevoie de mama. trebuie sa isi deschida cont sau ceva?
Eu ce pierd/castig?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa devi reprezentatnt din cate stiu eu trebuie sa gasesti un coordonator si el te va inscrie. De pierdut nu ai insa iti recomand ca atunci cand aduci comenzile sa le spui respectivelor persoane sa iti aduca si banii deoarece poti sa dai produse si sa nu ti se dea bani si atunci tu iesi pe minus.

| AnonimusGirl a răspuns:

Si eu sunt reprezentat de o saptamana si am sa te ajut atat cat pot. Eu am vorbit cu o femeie pe facebook de la oriflame ( Ilies Simona ) iar ea m-a ajutat sa ma inscriu, mi-a facut cont pe site, mi-a trimis brosuri si mostre iar azi am dat prima comanda. Daca ai sub 16 ani este nevoie sa te inscrii pe numele mamei tale. Daca nu ai sa investesti nimic ( de exemplu in brosuri) nici nu ai ce sa pierzi. Ci doar de castigat. Comanda minima este de 50 de lei ( ceea ce e f bine) si tie iti revine 23 % din suma comenzii. In felul acesta:
intre 25lei si 250lei -23%
intre 250lei si 500lei-30%
intre 500lei si 900lei-40%
Comanda o poti ridica la unul din centrele oriflame ( depinde de unde esti ) sau poti comanda acasa dar exista un cost de 7 lei cred. In primele campanii daca ai comezi de peste 250 lei castigi si niste premii de bun venit. Nu iti face griji in legatura cu clientii ca se gasesc. Trebuie doar sa ti brosura dupa tine si sa o dai la cat mai multa lume. Eu iti recomand sa te inscrii ca nu e nimic de pierdut! poti sa vorbesti chiar cu femeia de care ti-am zis http://www.facebook.com/ilies.simona.5?fref=ts. Mult noroc!

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Pai daca ai 16 ani te poti inscrie singura dar daca esti mai mica iti trebuie semnatura mamei practic ea face contractul si tu te ocupi eu sunt reprezentant de un an si la fel am procedat mama sa inscris si eu ma ocup de comenzi si restul si nu pierzi castigi, bani acre ti se cuvin ii poti strange sau iti poti achizitiona produse....insa este o problema daca nu ai buletin va trebui sa te rogi de parinti sau de cineva apropiat sa plateasca factura deoarece nu merge daca nu ai buletin ca nu poti semna in locul persoanei respective... funda:d

| Danaricu_IrIna_1992 a răspuns:

Buna! Numele meu este Irina Danaricu, sunt consultant Oriflame si te pot ajuta cu cea mai mare placere sa descoperi pas cu pas avantajele Oriflame. De pierdut nu poti pierde dar tine-te bine! Ai avea de castigat foarte mult atat in privinta discountului dar si a cadourilor primite. Iti las datele mele de contact irina. danaricu@orifbeauty.ro sau https://www.facebook.com/irinadanaricu?ref=tn_tnmn