| larisu a întrebat:

Buna!
As vrea sa devin reprezentant oriflame, dar imi este putin frica!

Vreau sa gasesc pe cineva de incredere cu care sa colaborez si sa ma ajute sa devin reprezentant...am inteles ca pot sa ma inscriu si pe numele mamei si ca trebuie o copie de pe buletin! Altceva ce mai trebuie?

Acum am cateva intrebari la care vreau sa raspundeti:

-Primesc cadouri?
-si primul catalog trebuie platit?

Fundita si vot raspunsului complet si am nevoie de cineva de incredere sa ma faca >reprezentant:!

16 răspunsuri:
| aura3fan a răspuns:

Buna, sunt consultant Oriflame si te pot ajuta sa te inscri si mai departe cu comenzile. Mai intai trebuie sa completezi acest formular: http://oriflamecosmetice.wgz.ro/reprezentant-oriflame/inscriere-oriflame dupa care te voi contacta pentru mai multe detalii. Referitor la intrebarile tale: DA, se ofera cadouri, primul catalogu nu se plateste. Pentru mai multe detalii, accesati site-ul: www.oriflamecosmetice.wgz.ro Email/mess: aura3fan@yahoo.com

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu m-am inscris in perioada in care recrutau ei. Copia dupa buletin mi-au facut-o ei la sediu, catalogul nu l-am primit. Cadouri nu primesti dar primesti bani in functie de comanda pe care o faci.De exemplu daca ai comanda de 50 de ron, platesti in jur de 35 de ron, iar aceasta diferenta se mareste pe cat se mareste si plata ocmenzii. Oricum toate detaliile ti le dau ei la seidu.

| Laugh25 a răspuns:

Mai bine devii la Avontongue

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Vrei sa devi reprezentant oriflame? te pot ajuta eu.Lasa-mi un mesaj privat.te :*

| AlynaAlynutza a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Imi lasi id-ul sa vorbim?

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru AlynaAlynutza):

Ioana_febletzeata@yahoo.com

| Ralluca99 a răspuns:

Daca ai vrea AVON te-as ajuta eu! :X VR?

| Paun_Liliana_1989 a răspuns:

Daca inca nu te-ai inscris te pot ajuta cu inscrierea si cu mai multe detalii. se primesc si cadouri si venitul tau va varia in functie de ce comanda ai... daca ai o comanda de 500 lei tu ramai cu 200 lei...am zis asa sa iti faci o idee. ma poti contyacta la nr de telefon 0726954243

| Catalin_Zamfir_1976 a răspuns:

Oriflame iti sugerez. Cataloagele le primesti in colet la fiecare comanda, sunt disponibile si on line dar pot fi si trimise de mine prin posta. Comanda minima pentru 23% discount 50 RON. Sunt cadouri la fiecare catalog, sunt promotii mai mereu. Lucram cu nr 1 Oriflame Romania, dna Luminita Mirescu. administrator@cab.ro

| INNAORIFLAME a răspuns:

Hello, dămi facebook-ul tău si îți explic totul ce poți face pentru inregistrare nu e nici un risc

2.Desigur ca primesti cadouri(cite3 cadouri la fiecare pas!
2.Da..Doar primul 10 lei..Si restul nu
Daca nu ai 14 ani trebuie sa te inregistrezi pe buletinul unor din parinti te ajut eu sa te inregistrezi!
Și plus la asta cîștigi banii tăi de buzunar

| Umbrita_Gabriela_1991 a răspuns:

Buna.da primesti foarte multe cadouri.In vara asta a fost cadou un MP3. daca vrei sa fii reprezentant ma poti contacta pe id ul meu de mess gabytza_crysss@yahoo.com Iti dau eu cadou primul catalog

| Angel_Mary_1997 a răspuns:

Buna! Eu sunt reprezentant la Oriflame. Daca vrei sa devii reprezentant lasa.mi mesaj si iti spun cum facem.

| ioanamaria29 a răspuns:

Salut,
In cazul in care nu te-ai inscris deja la Oriflame, te ajut eu cu mare placere.
Daca nu ai implinit 16 ani, trebuie sa te inscrii pe numele mamei.
Inscrierea este gratuita, ai nevoie de:
- copie de buletin (al tau sau al mamei, dupa caz)
- nr. de telefon
- adresa de mail
Acestea sunt reducerile de care beneficiezi in calitate de reprezentant:
23% pentru comanda de 50 - 249 lei; 30% pentru comanda de 250 - 499 lei; 40% pentru comanda de peste 500 lei.
In functie de campanie si valoarea comenzii poti primi si produse cadou.
Catalogul il primesti la fiecare comanda si costa 2 lei. Poti sa il cumperi si din sediu. Nu este nevoie sa comanzi la inscriere si nici luna de luna. La prima comanda primesti si un starter-kit care contine catalogul si mostre (cost in jur de 3.5 lei). Din momentul in care te-ai inscris, intri in baza lor de date si primesti in fiecare campanie catalogul online pe mail, indiferent daca plasezi comenzi sau nu.
Mi-ar placea foarte mult sa colaboram. Si eu am intrat in Oriflame cand eram de varsta ta. Este foarte important sa ai pe cineva cu experienta in Oriflame, care sa te ghideze si sa te ajute.
M-as bucura foarte mult sa faci parte din echipa mea. Eu am mare incredere in afacerea Oriflame si in cei cu care colaborez.
Daca vrei sa te ajut cu inscrierea, poti sa scanezi copia de buletin si sa mi-o trimiti pe mail, impreuna cu nr. tel. si adresa ta de mail.
De asemenea, in cazul in care te decizi sa te inscrii, mi-ar placea sa discutam pe mail sau la telefon, pentru a iti da mai multe detatii legate de etapele acestei afaceri care este din punctul meu de vedere, de mare viitor.

| ioanamaria29 a răspuns:

Salut,

In cazul in care nu te-ai inscris deja la Oriflame, te pot ajuta eu. In primul rand, nu trebuie sa iti fie frica. Pentru orice problema sau nelamurire, poti sa te adresezi coordonatorului tau direct (persoana care te inscrie si are rolul de a te ghida si a te ajuta).
Reducerile de care beneficiezi ca si reprezentant sunt:
23% pentru comanda de 50 - 249 lei; 30% pentru comanda de 250 - 499 lei; 40% pentru comanda de peste 500 lei.
Plata se face la 18 de la data sosirii coletului.
In functie de campanie si valoarea comenzii, primesti si produse cadou.
Pentru inscriere, ai nevoie de:
- copie de buletin
- nr. de telefon
- adresa de e-mail.
Daca ai sub 16 ani, trebuie sa te inscrii pe numele mamei, si implicit vei avea nevoie de copia ei de buletin.
La fiecare comanda primesti catalog pentru campania urmatoare. Catalogul il poti cumpara si din sediu (costa 2 lei).
Nu este nevoie sa comanzi luna de luni sau sa ai comanda la inscriere.
Mi-ar placea foarte mult sa faci parte din echipa mea si sa colaboram pe viitor. Si eu am inceput cand eram de varsta ta iar in timp am castigat experienta. Cred foarte mult in afacerea Oriflame si pentru mai multe detalii legate de etapele dezvoltarii acestei afaceri iti stau la dispozitie.

O zi buna,

Ioana

| Bianca1Bie1 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa fi reprezentant la Avon pentru ca acolo ai si discount si cadourile sunt dragute si catalogurile trebuie platite totusi nu te-as sfatui sa te faci reprezentant la Avon sau oriflame pentru ca daca cineva comanda de la tine tu ii duci produsele si poate nu iti mai da banii. Sper ca te-am ajutat happy

| Calarasi_Vand_Hainute_1990 a răspuns:

Uite id-ul unde poti sa ma gasesti sa-ti dau detalii si te pot inscrie produsev@yahoo.com