| paralel1000 a întrebat:

vreau sa imi colorez parul acasa si nu stiu ce sa mai fac pentru ca am mai incercat o data dar nu a prins culoarea deloc si era vopsea buna.Ce sa fac sa imi iasa culoarea sa prinda?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Culorile de vopsea mai deschisa decat culoarea ta naturala nu prind niciodata. Daca esti bruneta/saten inchis degeaba iti pui o vopsea blonda, oricat de buna ar fi ea, nu o sa iesi blonda in veci, strici banii degeaba si chinui si parul. Ca sa pui o culoare mult mai deschisa decat cea pe care o ai trebuie mai intai sa decolorezi tot parul si de-abia apoi sa-l vopsesti dar asta nu se face acasa, trebuie facut de cineva care stie ce face, altfel risti sa iesi de fapt cheala, nu blonda sau roscata laughing

| ellamaria17 a răspuns:

Bună! Depinde de culoarea ta naturală, dacă ai părul șaten sau brunet trebuie mai întâi să ți-l decolorezi, iar abia peste o săptămână - două să te vopsești.