| andreewaa122 a întrebat:

Bună! Vreau sa îmi comand și eu un spray de la victoria secret doar ca nu știu pe care sa mi l iau. Mie îmi plac mirosurile mai tari, nu chiar dulci. Va rog, cine le-a încercat sau le are sa îmi dați un sfat pe care sa mi l iau sa nu fie dulce. Și de pe ce site le luați! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu este intelept sa aleaga alte persoane pentru tine pentru ca gusturile difera!
Poti merge intr-un magazin fizic de genul sephora, douglas etc si sa cauti, sa mirosi daca au acest tip de parfum!
Poti daca ai cunostinta sa mergi in orice magazin fizic care detine acest brand!
Doar mirosind tu vei sti care dintre ele iti place!

totusi daca nu te poti deplasa, ai aici o lista cu majoritatea produselor cautate de tine https://www.notino.ro/victorias-secret/?f=1-1-146-55544-55545-55557

dai pe fiecare in parte si in pagina fiecarui model de parfum/spray ai recenzii scrise de cei care l-au cumparat, poti afla din acele recenzii care ti s-ar potrivi cel mai bine!

| andreewaa122 explică (pentru Simpatic):

Am înțeles. Am postat aceasta întrebare pentru că eu nu am cum sa ma deplasez pana la unul din acele magazine, și as fi vrut sa îl comand. Totuși mulțumesc pentru răspuns și link!

| Simpatic a răspuns (pentru andreewaa122):

Cu placere! si ma bucur daca ti-am putut fi de ajutor!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este o idee buna ca altcineva sa aleaga pentru tine. Poate ce imi place mie nu-ti place tie.
E bine sa cumperi din magazin fizic ca sa poti incerca tu ce-ti place.

| andreewaa122 explică (pentru darrio2007):

Da da, am înțeles. Știu ca poate când am postat întrebarea nu m-am gândit la asta, dar da este foarte important sa ne alegem mirosurile noi doar ca nu am cu ce sa ma deplasez pana la vreun magazin care conține aceste spray uri, fiind destul de departe, m-am gândit sa l comand și sa cer un sfat aici!

| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile se testeaza pe propria-ti piele nu se cumpara dupa ureche sau din auzite, fiindca chimia corpului tau schimba mirosul si ceea ce pe unelepersoane mirose foarte frumos, pe tine este posibil sa miroasa foarte urat.
Acesta este si motivul pentru care magazinele de parfumuri au testere in dotare, care se dau la incheietura mainii, direct pe piele si daca in 10 minute nu-si schimba mirosul si-ti place, il poti cumpara.

| andreewaa122 explică (pentru Violleta2022):

Ok, am înțeles. A fost doar o întrebare. Înțeleg ca magazinele au testere și ca ar trebui sa îmi aleg eu singura mirosul dar nu am cum sa ma deplasez pana la vreunul din magazine, de aceea as vrea sa îl comand și nu știu pe care. De aia am și întrebat

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreewaa122):

Cand te poti deplasa, intra intr-un magazin si testeaza 3-4 parfumuri, pe incheitura mainii si pe exteriroul incheiturii, ca sa vezi ce ti se potriveste, ca mai mult de 4 nu ai cum sa testezi.

Răspuns utilizator avertizat