| GiorgianaGiorgi a întrebat:

Bună TPU! Mă puteti ajuta? Vreau sa comand produse de pe site-ul Alliexpres.As vrea să știu, ce metode de plată se aplică? Ramburs la curier sau îmi trebuie card de credit? As vrea să știu de asemenea daca este de încredere acest site. Ofer funda! Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista plata ramburs la comertul international. Cum ar fi sa iti ia curierul banii si sa ii trimita pana in China si ala sa astepte 2 luni banii de la tine.

Plata se face exclusiv online prin card sau poate transfer bancar.

| GiorgianaGiorgi explică (pentru suntserios):

Ok, mulțumesc frumos pentru răspuns!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce "după" (adică "în spatele, în urma") și nu DE PE?
În fine...
Plata se face cu cardul. De debit, de credit - nu contează, doar să ai bani pe el / în cont.
În principiu, e un portal de încredere, în ciuda unor comercianți mai neserioși.
Unii au magazii în UE; pentru acele mărfuri nu se plătesc taxe. Dar pentru ce vine direct din China, da.

| GiorgianaGiorgi explică (pentru mihai69):

Îți mulțumesc pentru corectare și pentru răspuns, am uitat limba română dacă sunt mereu plecată.Se mai întâmplă! Îți mulțumesc de asemenea și pentru răspuns.

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Da da sigur ai uitat. Limba materna nu se uita niciodata, si eu vorbesc engleza dar asta nu inseamna ca am uitat romana. Si inca ceva, daca mergi intr-o alta tara nu inseamna ca brusc ai uitat limba natala.

| GiorgianaGiorgi explică (pentru RosaliaOriginala):

Nu înțeleg care este problema ta.In cazul in care nu știai, când stai mult într-o țară străină unele cuvinte le mai greșești in limba română, mama mea la fel.Inseamna că tu ești un caz mai special, scuza-ma! De îndată ce răspunsul nu are nicio legătură cu întrebarea pe care am pus-o, nu mai am nimic de adăugat.O zi buna!