| TAzOVsKY a întrebat:

vreau sa imi dezvolt muschii de pe corp, daca incep cu indicatiile acestea: http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM, este ok? Daca nu, ce ar trebui sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei doar piept? De ce nu-ti lucrezi toate grupele?

Si inca ceva, in sportul asta alimentatia e cea mai importanta, fara o alimentatie bogata in proteine o sa te plafonezi foarte rapid.

| TAzOVsKY explică (pentru Cosmin86):

Si ce alimente bogate in proteine imi sugerezi? Si ce ar trebui sa evit? happy Multumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru TAzOVsKY):

Alimente bogate in proteine : carne ( piept de pui, de curcan, carne slaba de vita, vrabioara de vita, muschi slab de porc, etc ), peste, branza, oua, lactate

Evita alimentele bogate in grasimi ( ex. ciolanul de porc sau branza de burduf ) si alimentele procesate ( mezeluri, fast-food, etc. )

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

BaTyAh, acele video-uri de pe youtube sunt de marketing, nu pentru toata lumea sunt bune acele exercitii, cel mai bine te duci la o sala de forta (dai 20lei acolo, te descurci tu) si intrebi un antrenor de acolo cum e mai bine, ca trebuie sa te vada si pe tine cum arati si care e treaba, o sa iti puna si intrebari.

| Bixuuuuuu a răspuns:

Daca un acest videoclip iti arata cum sa faci pentru a avea muschi..de ce nu.e bine! Succes!

| 085776 a răspuns:

Da totul pare a fi ok, parerea mea daca asta iti doresti... fa-o!