| ByaKid a întrebat:

Vreau sa imi fac suvite dar nu m-am hotarat cu ce:fuxina, albastru demetil sau violet de gentiana.Imi puteti spune care din ele sunt mai dragute si cum se aplica. P. S.: eu am parul brunet si am nevoie de ceva care sa se vada.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Pai ar trebui inainte sa te decolerezi.In tineretea mea laughing mi am facut asa ceva si mi am ars parul. Nu ti recomand deloc. Cel mai bine este sa ti faci aceste suvite la un salon cu vopsea de par.
Ai grija!

Gabriela Sandica
Senior Coordonator Avon si Ambasador AVON
Pagina mea personala

5 răspunsuri:
| psiHopixia a răspuns:

Si eu am suvite cu fuxina si albastru de metilen.
1. ai nevoie de decolorant Kallos ca sa-ti faci suvitele blonde ca altfen nu se vede nimic( 10 lei)
2. fuxina(5 lei) folosesti o periuta de dinti de care nu mai ai nevoie si o bagi in sticluta, dupa care pe suvita decolorata iti dai cu fuxina
3. la fel faci si cu albastru de metilen si cu violet de gentiana
P.S. Fuxina si albastru arata bestial :X:X:X:X:X Dar trebuie sa fii atenta, fuxina si albastru se amesteca cand iti speli parul si arata hilar. Dupa 4-5 spalari se decoloreaza si trebuie refacute. Sa folosesti periute de dinti diferite pentru fiecare culoare. Cele mai dragute sunt fuxina si albastru de metilen. Uite daca vrei sa te convingi happy cauta'ma pe facebook, am o poza in care mi se vede fuxinatongue sa-ti faci o idee. Stiu multe despre astea. Vezi ca parul decolorat se srtica foarte rau de la substantecrying si eu maine sau poimaine ma tund scurt gen bob filat.ca sa imi creasca parul normal. Have fun & peace! :*

| mikkaella a răspuns:

Pai eu am avut cu albastru demetil sh se vedea verde (am parul saten inchis) sh cred ca ti sti se potriveste violet degential in combinatie cu albastru demetil... pai pui sh uh putin pe o vata si iti dai p suvita respectiva :*SUCCES fundita?puppy dog eyes

| Ddenise211 a răspuns:

Violet de Gentiana iese cam rozlaughing.si eu am avut suvite asa...eu ti-as propune sa-ti faci fuxinabig grin. merge super cu culoarea ta de partongue

| Daianu6ka a răspuns:

happy.eu te-as sfatui sa tsi le faci violete.))miJto