| stephanixx a întrebat:

vreau sa imi pictez pereti pentru am avut lipiti pe ei niste postere iar cum se vede ca naiba si nu stiu cu ce sa ii pictez? cu acuarele merge? nu se strica adica sa se duca de pe perete? dra cu ce as putea dupa aia sa le curat? please help me happy
dau funda

Răspuns Câştigător
| stefanstar a răspuns:

Pai cu acuarele(tempera guasa)se ia culoarea.Incearca daca iti place sa desenezi sa cumperi niste vopsea de la magazinele specializate ia-ti un set de pensule de diferite grosimi Si un trafalet(pensula aia in forma de tub).Mai intai pictezi preteii in ce culoare vrei sau daca iti place culoarea si vrei doar sa acoperi acele pete poti sa pictezi ceva ce sa fie in comuniune cu camera Gen daca camera este verde merge sa faci iarba copacii etc. Daca camera este albastra atunci pictezi marea cu barci si pescarusi, intelegi ce vreau sa spun. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acrilice cred...sau poti sa iti lipesti niste tapet ori fluturasi sau alte chestii...se pot cumpara de la librarie sau magazine specializate.