| DiazAndreea a întrebat:

vreau sa imi vopsesc parul negru albastrui, el il am la radacina natural cam 5 cm si restul de 20 cm vopsit negru dar a fost vopsit acum 5-6 luni nici macar nu se observa diferenta.
Mi-am achizitionat o vopsea de par de la Kallos Glow la un pret super ieftin 7.5 ron, iar apoi pentru ca nu am mai gasit am luat inca 2 cutii, una de londa si cealalta fiind de la Londacolor ultra.
pana acum am folosit de la Garnier dar am avut cateva experiente neplacute in ultimul timp de la acest brand cum ar fi demachint, bb cream, sampon toate par sa fie de calitate dar cand le-am folosit au inceput sa imi iasa anumite cosuri mari si dureroare de care nici acum nu pot sa scap iar de la sampon am avut mancarimi si intr-un final rani pe scalp.
INTREBAREA este, daca amestec continutul celor trei vopsele de par Kallos, Londa si Londacolor ultra, o sa ma aleg cu vreo reacie adversa? ati mai amestecat vreodata vopseaua de la diferite branduri? mersi

Răspuns Câştigător
| DianaGabureac a răspuns:

Am mai amestecat. Dar trebuie sa te uiti ce cantitate contine fiecare tip de culoare. De preferinta, alege Kallos si Londa negre si un albastru intens Londacolor Ultra. N-au reactii adverse, dar totusi citeste prospectul despre reactiile adverse ale fiecarora. Daca sunt cam multe, pune mai putina vopsea din fiecare. Funda?

| DiazAndreea explică (pentru DianaGabureac):

Pai...am o podoaba capilara destul de bogatalaughing. merci

5 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Incearca o nuanta de albastru de aici http://www.pisica-neagra.ro fara sa decolorezi parul...

| DiazAndreea explică:

Si sa ti-l bag tie pe gat...

| Kryssa00 a răspuns:

BUNA! Si eu am mai amestecat vopsele de diferite brand`uri si nu s`a intamplat nimic rau. Atata timp cat nuantele sunt apropiate, eu zic ca poti face si tu acelasi lucru.

| DiazAndreea explică (pentru Kryssa00):

Ok, o sa incerclaughing toate sunt nuanta negru albastrui