| LarisutzzaByby a întrebat:

Buna,vreau sa imi vopsesc parul negru. Dar cu sampon colorant... Eu sunt satena si nu stiu ce sa aleg dintre blond si negru. Ca blondul poate nu o sa iasa avand in vedere ca sunt satena. Nu sunt hotarata.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Esti inca copil. Nu pretinde ca esti om matura, ca te poti vopsi si asa mai departe! Organismul tau e inca i ncrestere si formare. La fel si parul, ca toate celelalte. Asa ca stai linistita si asteapta pana mai cresti. + o sa mai mai matura si o sa iei decizii mai bune.

Parerea mea e ca asta e cea mai mare porcarie care ti-a putut trece prin cap. In poza de la avatar arati superb. Daca te faci bruneta, o sa arati ca o baba aflata pe moarte... daca te faci blonda, o sa arati ca o spalacita. Asa, ai culoarea care se potriveste cel mai bine cu tenul pe care il ai. Mie mi se pare ca aceasta culoare a parului pe care o ai acum e perfecta. Ar trebui sa iti faci griji ce coafuri sa iti faci, nu ce culoare, pentru ca orice culoare ai avea, nu poti purta mereu parul 'facut' simplu. Deci, treci la treaba si cauta coafuri.winking

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ti-ai dat raspunsul singura. Intr-adevar, blondul nu iese bine decat daca satenul tau e foarte deschis.