| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc astfel incat sa imi iasa un roscat dar ideea e ca nu vreau sa imi ard parul sau sa merg la salon asa ca ma gândeam la vopsea temporara gen nuantator(intelegeti voi) sau stiu ca la farmacie are mai multe culori(albastru demetilen, violet nu mai stiu cum si mai era un roscat dar nu stiu cum se numeste). Va rog dati-mi sfaturi si spuneti-mi cum as putea sa ma vopsesc astfel incat sa iasa un roscat cat mai aprins, am uitat sa zic ca culoarea parului meu este șaten deschis

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Henna iese doar cu foarfeca și trebuie să te decolorezi înainte, deci tot e dăunătoare vopsirea orice ai face. Și nu poți să te faci roșie, doar arămie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,sigur te faci roșcata cu violet de gențiană.
Si nuantatorul degradează parul.La fel si vopseaua semipermanenta.
Folosește henna.

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde pot cumpăra si cum trebuie sa procedez?

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar o sa iasa un roscat aprins daca eu am parul saten?