| andrandrandra a întrebat:

vreau sa ma vopsesc un blond cenusiu iar eu am parul saten deschis si nu stiu ce vopsea sa folosesc ca sa nu il ard.as vrea sa nu fie cu amoniac.nu nu vreau nici sa-l decolorez pentru ca se deterioreaza foarte tare si nu as vrea sa-l tai (p.s il am cu vreo 5 cm sub fund ca lungime). Ce sfaturi imi puteti oferi? Vreau neaparat blond.multumesc mult

Răspuns Câştigător
| DoraPelin a răspuns:

Pai daca e un saten deschis nu e o problema atat de mare, si nu conteaza marimea si culoarea chiar atat de mult. Eu zic sa folosesti vopsea de la London sau Palette. Si, un sfat care ced ca te va ajuta este sa nu te vopsesi atat de rapid. Intai treci de la saten deschis la unul si mai deschis, apoi la unul aproape blond, apoi la blond si ultma data te faci blond cenusiu ca sa nu il arzi. Sfatul meu.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Blond este posibil sa iti iasa cu orice vopsea fara amoniac. Poti incerca o vopsea de la L'Oreal, mie mi s-a parut cel mai bun brand in materie de vopsea.
Insa daca il vrei blond cenusiu, nu prea ai sanse sa iti iasa fara a-l decolora inainte.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Ar cam trebui decolorat ca sa il poti face blond.