| AlinnaGrecuElena11 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc, m-am gandit la un balayage, dar nu stiu ce culoare sa folosesc si de la ce firma ca sa ajung la ceea ce-mi doresc. Daca ati puea sa ma ajutati..Multumesc! Tin sa precizez ca acasa ma vopsesc.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ultima oara am folosit parca de la LONDACOLOR
Depide de culoarea ta naturala.Eu am incercat sa imi pastrez culoarea initiala sau cat mai apropiata.Parul creste si se vede difenta.Va trebui sa faci constant.

| Furnicuta000 a răspuns:

Balayage-ul este cel mai greu de obtinut dintre toate tehnicile de vopsit, chiar si la salon este greu pentru ca multe coafeze nu stiu tehnica. Daca tu reusesti acasa singura esti un geniu. De obicei cine incearca asta acasa fara sa aiba studii se alege cu un ombre urat. Iar la faza cu tipa de la salon care te face acasa ai mintit pentru ca daca ar fi adevarat nu te-ar pune pe tine sa alegi produsele. Doamne fereste, zi-mi la ce salon lucreaza sa nu calc pe acolo laughing
Serios acum, daca vrei un sfat despre ce produse sa iei si care este tehnica pentru balayage si sa iti spun mai multe ca poate o sa iasa ceva acceptabil, fii sincera.

| Yurisa a răspuns:

Atat am de zis: nu iti face balayage acasa
Ok gata

| Denisa0954 a răspuns (pentru Yurisa):

Subscriu

| AlinnaGrecuElena11 explică (pentru Denisa0954):

Tipa care ma face lucreaza la salon. Teoretic are habar, doar ca trebuie sa aleg EU nuanta.

| Denisa0954 a răspuns (pentru AlinnaGrecuElena11):

Păi asta depinde foarte mult la ce culoare vrei tu sa ajungi, pentru ca nu ai specificat. Pentru ca daca e blond, la fel, sunt mai multe nuante de blond. La fel de mult conteaza culoarea pe care o ai in prezent si daca ai mai fost vopsită. Dacă tipa tot lucrează la salon, sa-ti dea cateva variante de nuanțe care să te avantajeze dar in acelasi timp sa nu fie nevoie de o decolorare foarte puternica