| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mai slabesc. Si cam ce exercitii sa fac sa slabesc mai repede? sa alerg foarte mult? abdomene? sau ce sa fac mai mult? FUNDAA

5 răspunsuri:
| Adrick a răspuns:

Un regim alimentar strict, dar corect.si alergarea dimineata si seara!

| dana7777 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa slabesti trebuie sa mananci legume si fructe mai ales ca acum este vara si ai de unde sa le cumperi si mai trebuie sa te misti cat mai mult si daca mergi pana la magazin te mai misti, va ce exerciti iti vin in cap tot dai jos, cel mai important sa nu mananci grasimi si dulciuri...
eu sper ca te-am ajutat:*
multa bafta love struck
fundita? :d

| bibizsuzsi a răspuns:

Pai,daca cumva iti este accesibil financiar si putea sa mergi la sala.
Din cate am auzit zumba-fitness si tae-bo sunt foarte buna.Eu persoanl am facut deocamdata aerobic si step.A fost benefic.Mi-a remodelat corpul si am pierdut centimetri nu neaparat kg din cauza ca masa muscalara mi-a crescut(nu ca s-ar fi vazut asta).
Pe langa sport evident conteaza si dieta ta.
Un alt lucru pe care l-ai putea face e sa mergi la un nutrtionist care sa te ajute.Am o prietena care cu ajutorul lui a reusit sa dea jos 15 kg pe putin, si are 16 ani(la ea era pentru sanatate evident, dar poti incerca)
Succes, si ai grija sa nu cazi in extreme nici fizic nici psihic.Esti frumoasa si pretioasa no matter what!happy

| Alii_4715 a răspuns:

Pai, ar trebui sa tii un regim. mai ales acum ca e vara, sa mananci multe legume si fructe happy. Dar nu orice, pentru ca banana ingrasa foarte tarewinking. Si da, nu ar strica 20-30 de minute pe zi niste exercitii happy si mai alesc cand iesi pe afara, incearca sa alergi in fiecare zii cate 10 minute [daca se poate si mai mult ( dar nu exagera)] pentru ca daca exagerezi cu alergatul cand intri in casa o sa mananci foarte mult [si nu este indicat] happy
Sper ca te.am ajutat. happy
Funda puppy dog eyes?

| alexandrame a răspuns:

Nu trebuie sa faci numai exercitii ci si o masa echilibrata, trebuie sa fii atenta ce manaci. Exercitiile le poti combina intre ele. De ex. poti sa mergi mai mult pe jos in loc sa iei masina sau autobuzu(asta o spun din propria experienta pentru ca si eu sunt un pic plinuta si am inceput sa merg mai mult si sincera sa fiu a dat ceva rezultate)iar acasa dimineata sau seara poti face cateva exercitii nu multe cum se spune si la tv 30 de minute in fiecare zi sunt de ajuns. Sper ca sfaturile mele sa te ajute.