| fearlessss a întrebat:

Daca vreau sa fiu intr-o conditie fizica buna cam cati km ar fi bine sa alerg pe zi? Si in afara de asta ..cam cate ore sa mai fac alte exercitii(genoflexiuni, abdomene..etc).Fundaa(scz categoria dar nu imi apare categoria de sport)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa alergi cam 1h. in timpul asta ar trebuie sa faci 6-7km

| fearlessss explică (pentru suntserios):

Fara oprire? Vrei sa mor?laughing)

| suntserios a răspuns (pentru fearlessss):

Faci pauza la jumatate... asa ziceam si eu acum cateva luni, dar incet incet am reusit sa alerg 8 km in 60 min cu o pauza de 5 -8 min la jumatate.

| Niiiicu a răspuns:

Salut,eu alergam in jur de 2, 3 km pe zi, nu faci exerciti cateva ore, faci jumatate de ora cam asa dar facute cu regularitate e altceva, si vei avea alta conditie fizica dupa o luna

Răspuns utilizator avertizat