| Anahiteamo a întrebat:

Vreau sa spun ca de la o vreme imi cade parul. Dau in el cu peria sau cand pun mainile in el ca sa il descalcesc pentru ca se incalceste destul de des, ma trezesc cu multe fire de par in mana. Nu stiu ce sa fac ca sa mi. l regenerez. Nici un sampon nu reuseste sa faca asta. Oare care o fi cauza caderii parului? (tata spune ca e din cauza lipsei de calciu) dar nu sunt sigura dc imi cade asa mult. Ce pot sa fac ca sa fie la loc?batting eyelashes Dai FUNDOI

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai sau n-ai avut de curand probleme de sanatate, caderea parului este normala --- citeste articolul caci te lamureste mai bine http://www.topcursuri.ro/articole/62/Ce_determina_caderea_parului_.html

| Lacoste a răspuns:

Tatal tau are dreptate.mergi la medicul de familie sa-ti dea niste vitamine, spune-i ca iti cade parul (mie mi-a dat calciu, fier si inca ceva). poti sa-ti faci si masti naturale cu galbenus de ou...sunt multe combinatii.nu folosi in exces feonul, uita de placa de par sau ondulator pentru moment, fara fixativ, spuma; taie putin din varfuri.ar mai fi ceva:masca naturala cu usturoi. stiu, suna oribil. dar eu am folosit-o o data pentru ca nu mai stiam ce sa-i fac si a fost f buna.tot ce-am scris e din proprie experienta. mi-a cazut f mult par cam 3 luni. apoi am scapat cam la o luna dupa ce-am folosit tot ce-am scris mai sus.

| qtheodora a răspuns:

La farmaci se gasesc niste fiole care previn caderea parului,...

poate te ajuta asta

http://www.scritube.com/......919820.php

| Claudia a răspuns:

Pai... e normal sati acda parul dr daca u zici ca iti cade prea mult incearca niste masti de par tongue se gasesc in orice magazin./ fermacie sua remedii naturiste tongue gen : ulei de masline, vitamina A cu ulei de ricin, bere, ou, otet... etc tongue. Sunt foarte bune pentru par, incearca sa te piepteni mai rar big grin, si da. e si de la calciu. Mananca mai multe lactate, macar timp de 2-3 saptamani :-s. Si o sa vezi rezultatele tongue. succes >big grin

| cipryotu a răspuns:

Spalate pe par cu ceai de urzica si o sa vezi ca nu o sa mai cada.