| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca cineva a mai avut parte de epilare faciala. Am destul de mult pe fata si e deranjant. Am parul si mai inchis la culoare probabil si de asta se vede mai tare si am si chisturi la ovare. Ginecologul mi-a spus ca din cauza asta imi creste in locuri mai putin placute si am primit tratament. Dar chiar si asa, au ramas firele de par si dupa cum spuneam, sunt neplacute acolo. Intrebarea mea este daca cineva s-a mai facut si daca doare. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Am aceeasi problema. Odata ce au aparut zone cu par, cu toate ca faci tratament, parul de acolo nu va disparea. Sa nu te faci cu crema sau cu lama, ca o sa arate si mai negru. Epilarea cu ceara e suportabila, creste si mai greu fata de cum creste daca indepartezi parul prin primele metode. Eventual, iti poti face epilare definitiva, insa trebuie sa tii cont ca epilarea definitiva nu e chiar definitiva. Ti se mai rareste parul, creste aproximativ la 3 luni, in schimb, nu doare.

| jnfhjfuh a răspuns (pentru anamariarot):

La optiunea de-a ma epila cu ceara ma gandeam. Doar ca sunt sanse sa imi apara mici bubite si nu stiu ce sa fac. Ma gandeam si sa merite si cam cat dureaza pana creste din nou

| anamariarot a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Si problema cu bubitele am intampinat-o. Poti aplica dupa pudra baneocin sau ulei de cocos care e antibacterian. La mine creste din nou dupa 2-3 saptamani. Sa incerci cu ceara pe care o poti incalzi, pentru ca e mai eficienta. Dupa benzile normale mai raman firisoare

| jnfhjfuh a răspuns (pentru anamariarot):

Voi merge la salon unde foloseste ceara pe care o incalzeste si voi incerca si cu pudra. Multumesc frumos pentru raspunsuri!

| anamariarot a răspuns (pentru jnfhjfuh):

Si mai bine asa! Cu placere!