| DeKoniec a întrebat:

Dupa cat timp de la epilare creste parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa cateva zile deja se vede cum creste

| BiuL a răspuns:

Depinde de metoda de epilarea aleasa.

| DeKoniec explică (pentru BiuL):

Exista mai multe? Adica vreau sa imi scot firele din radacina.

| BiuL a răspuns (pentru DeKoniec):

Poti sa te epilezi cu lama, crema, zahar, ceara rece sau calda, epilator electric.
daca vrei o metoda care iti smulge firele din radacina alege epilarea cu ceara sau epilatorul electric.

| DamiPapucii a răspuns:

Depinde cu ce te epilez. Daca te-ai epilat cu epilatorul cam 2 saptamani si daca te-ai epilat cu crema depilatoare in 1 saptamana 1 jum cam asa si cu bigul tot 1 saptamana jumate.

| BlackAngel33 a răspuns:

Prima data cam dupa 7-8 zile. Mai tarziu din 4-5 in 4-5 zile.
Depinde si de radacini

| Alexandra_5479 a răspuns:

Depinde cu ce te epileziwinking

| Glochen a răspuns:

Depinde de hormoni corpului