| alexa_3257 a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe despre extensii adica(se pot spala, intinde, dormi cu ele si chestii de astea). Si as mai vrea sa mai stiu care sunt mai bune(clip on, sau...). Astept raspunsurile voastre.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Bună! În primul rând, vreau să îți recomand să nu faci greșeala de a-ți pune extensii cu cheratină (adică din acelea lipite de părul tău natural http://1.bp.blogspot.com/......dified.jpg ). Am multe prietene care au fost nevoite să-și tundă părul foarte scurt din cauza acestor extensii deoarece ard părul si au un aspect inestetic.
Cât despre cele clip on, nu am nimic de obiectat. Mi-am cumpărat si eu un set acum un an și încă sunt in stare bună. Trebuie să fii atentă când le achiziționezi să fie din par 100% natural (se poate face diferența usor între cele din păr natural și cele artificiale, cele din urmă având un aspect mult prea lucios si arătând ca părul de păpușă).
Dacă extensiile sunt din păr natural, le poți spăla liniștită, le poți coafa (nu doar întinde ci și ondula), poți dormi cu ele, însă nu este recomandat deoarece riști să se rupă clipsul în timpul somnului. De aceea, le vei da jos în fiecare seară (durează un minut).
Sper că te-am lămurit, dar dacă ai mai multe întrebări nu ezita să-mi trimiți un mesaj.
Numai bine!

1 răspuns:
| raluka20 a răspuns:

Cele mai bune clip on, le pui cand vrei, le dai jos cand vrei, cele cu cheratina depinde cine ti le pune, cine ti le da jos...mai smulgi niste par din cap,mai ramane cheratina pe par, dai cu placa in cheratina iti ramane pe placa. poti sa faci detoate cu ele, sa le pui pe bigudiuri, sa le faci cu ondulatoru, sa le speli etc.