| 3lly_8594 a întrebat:

Cum vedeti voi lumea peste 10 ani? Va astept cu raspunsurile voastre.Multumesc:*

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Peste 10 ani eu probabil voi privi lumea din pozitia de stafie, iar aici pe TPU babaciunea NOname va fi in carje, Harciog behăie filozofic dupa turmă calare pe inteleptul măgar, Turistul ratacit besmeticeste aiurea pe oceane, Mein fuhrer Kron pregateste mitraliere pentru răsmerite, Ema probabil isi va găsii pacea eterna,, Wales va fi predicator al religiilor unite, Nyx isi v-a comanda cate un gicolo sa-l puna sa-i faca nu sa-i vorbescă ea, altfel e mancat, Prea sfantul otelar Fumaretul v-a transforma combinatul siderurgic Galati in purgatoriu sa ne-o frece si greece12 in sfarsit v-a ajunge pe locul 2 in TPU, pentru ca locul 1 este ocupat de Elasexigacica care corupe toti minorii doritori de sex si-i v-a da votul. Aici se opreste talmacirea, restul care vreti sa stiti viitorul vostru iesiti la interval cu lovele.

| mihaibrasov a răspuns:

Suna mai multe posibilitati.
1. Toata lumea evolueaza, colonizeaza planete, depaseste viteza luminii, Romania ramane neschimbata, doar coruptia e mai infloritoare decat acum.
2. In afara de ceva computere mai performante si o tehnologie putin mai avansata (sa recunoastem, in ultimii 2-3 ani tehnologia a cam stagnat), cam la fel.
3. Haos si dezordine mondiala cauzata de crize economice, foamete, dezastre naturale cauzate de incalzirea globala, razboaie, etc. (pentru varianta asta merg cu 10% maxim).

| chelstone a răspuns:

Probabil o sa ne omoram ca dinozaurii, pentru supravietuire

| Măcrin a răspuns:

Peste 10 ani vor fi cel mult 1 miliard de oameni pe Pamant

| FollowTheLight a răspuns:

Pai.mergi pe strada, si vezi tot felul de oameni imbracati in astronauti care zic: e sfarsituuuu-uuuu-uuuull! Si apoi apare un tip pe un mega ultra giga ecran amplasat pe un mega ultra giga bloc care zice: singura noastra scapare e sa plecam pe marte! Cine e cu mine sa strige popcorn! Si oamenii pleaca toti pe marte, fericiti ca scapa de planeta asta care cica peste 2 min. va fi lovita de un mega ultra giga meteorit.Normal ca eu raman aici crezand ca o innebunit lumea si ca e doar un plan de al lor sa scape de lume, si normal ca...(acum sunt 2 sfarsituri)...
Ori am eu dreptate deci pe ceilalti ii duc pe marte, si ii lasa sa moara acolo, si pe pamant voi ramane doar eu cu un catel! Peste 2 zile murim de foame!
Sauuuuu...au ei dreptate, pleaca pe marte, se salveaza, iar pe planeta asta raman.tot eu cu un cutu si peste 2 min. murim ca ne-a lovit mega-ultra-giga meteoritul!
Tragic nu?laughing

| MasterGoldX a răspuns:

O lume tehnologizata. cu orase in desert, ridicate peste apa, insule artificiale. mancare genetica, apa desalinizata. masini care zboara. lucruri eco, solare, eoliene... o schimbare radicala peste tot.

| winter a răspuns:

Tot la fel ca na romanu e tot roman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai complexata, mai saraca si mai indurerata decit este acum.Numai bine.

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Eu nici nu cred c-o sa mai existe lume peste 10 ani rolling on the floor Sau o sa fie urat...