| FabAndChic a întrebat:

Vreau sa va cer părerea pentru trusa mea de machiaj! Părinții mei ma lasă să mă machiez dar nu mi-au luat o trusa! Si am căutat net trua de machiaj pt mine si am găsit! Trusa pe care o vreau eu costa 110 lei si vreau sa il rog pe tata dacă poate să îmi cumpere acea trusa! Si vreau sa îmi da-ți sugestii cum l-as putea convinge pe tata sa îmi i-a trusa aia de machiaj. Evident ca nu l-am întreb dar mi-e frica de reacția lui așa ca va rog ajutati-ma! Dau funda pentru cei care au dat cele mai bune sugestii care funcționează la orice părinte!

Răspuns Câştigător
| Capsunicaaaa a răspuns:

Intr-adevar, trusele de make-up nu sunt ft ok, probabil doar cele high-end care costa mai mult de 200-300 de lei si nici din alea nu stiu daca o sa folosesti toate culorile. Mai bine iti cumperi paletute mici cu 2-3-4 culori, dar macar stii ca le folosesti si nu ai dat banii degeaba. Daca ai auchan/carrefour/DM in oras poti merge acolo si vezi ce iti place+ poti sa le testezi si sa vezi cat sunt de pigmentate happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trusele de machiaj nu sunt prea ok, de regula ajungi sa folosesti cateva culori din ea si multe din ele nu-s pigmentate.
Uite-te la produsele de la makeup revolution, au preturi foarte ok si sunt dupe-uri foarte bune pentru branduri mari gen too faced, urban decay etc.

http://www.aoro.ro/makeup-revolution/#ac=2

Si ca sa-l convingi ajuta-l la ceva prin casa si spune-i ca-ti doresti foarte mult. Ori ia-ti din alocatie.

| FabAndChic explică:

Da dar eu am 9 ani și trusa aia e pentru copii si nu e așa scumpă și tatăl meu e bun si nu cumpăr machiaje pentru femei adulte ci pentru copii si...e foarte faina trusa

| FabAndChic explică:

Mulțumesc,fetelor tatăl meu a zis da si mâine fac comanda sunteți cele mai bune am să dau funda la.....Capsunicaaaa