| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb cum sa folosesc bicarbonatul de sodiu sau o coaja de lamaie pentru albirea dintilor deoarece sunt confuza. Dau funda pentru cel mai bun raspuns. Noapte Buna.

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Bicarbonatul poate inlocui pasta de dinti, pentru inalbire. Pui acel praf pe periuta de dinti si te speli cu bicarbonatul cum te speli cu pasta. Mai este buna pentru albirea dintilor si sarea de bucatarie, acelasi procedeu sau zeama de lamaie. Inmoaie un tampon de vata in bicarbonat de sodiu si sterge-ti dintii pana ce petele galbene vor disparea. Rezultatul se vede chiar si dupa o singura spalare. Noapte buna si tie. happy

8 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pai poti sa pui pur si simplu pe deget sau pe o periuta de dinti bicarbonat de sodiu, si-ti freci dintii.

| zaapalici a răspuns:

Bijou pentru ca e mult mai ieftin...ddd dme

| smaranditza a răspuns:

Bicarbonat de sodiu + sare de bucatarie

| Bijou a răspuns:

De ce sa folosesti bicarbonat, daca poti folosi aceasta pasta de dinti, care iti albeste dintii http://forever-aloe-vera.eu/produs/191

| CautNume a răspuns:

Noapte buna deja?

| dany7300 a răspuns:

Poti folosi bicarbonatu sau sarea ca si pasta de dinti o pui pe periuta de dinti si freci bine bine. funda

| fatacaciocolata a răspuns:

Deci bicarbonatul se pune deasupra pastei de dinti happy incearca este foarte buna solutia

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Pentru bicarbonat. pui bicarbonat pe o farfurie mica si atingi periuta uda de el apoi de speli.iar de coaja de lamaie nu am auzit dat probabil o toci marunt si apoi o pui pe periuta... funda?blushing