| loryluv a întrebat:

Vreau si eu o dieta care sa dea rezultate si sa nu ma infometez pentru ca am incercat si sa nu mananc prea mult dar mi se face foame si nu pot sa rezist pentru ca ma doare burta. Am 1.70 cm si 56 de kg si nu ma simt bine in pielea mea..simt ca mai trebuie sa slabesc.Va rogsad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ai nevoie de o bătăiță!
O alimentație cât mai sănătoasă, o hidratare corespunzătoare și mișcare fizică zilnică.
La 1.70 trebuie să ai 60 de kilograme.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Ai grijă de tine, nu-ți pune sănătatea în pericol.
Pa, pa.

| RandomGirl a răspuns:

La 1.70 ar trebui sa ai, la fete, -10 kg fata de inaltime, adica 60kg.
Nu e nevoie sa mai slabesti!
Poti in schimb sa te tonifici ca sa arati bine, poti sa mai pui linistita cateva kg de tine dar sa fie kg de muschi.
Important e sa ai o alimentatie sanatoasa, sa mananci de 5 ori pe zi, putin si des ca sa iti tii metabolismul in miscare, sa bei multa apa, 2l/zi; si sa faci mult sport! Gasesti exercitii peste tot pe YT, daca iti face placere poti sari coarda de cate ori vrei tu pe zi, macar 100 de sarituri pentru inceput.
Multa bafta! Si baga-ti asta in cap ESTI SUBNUTRITA TREBUIE SA TE INGRASI NU SA SLABESTI!
Ai un IMC normal http://calorii.oneden.com/imc.html#calcule, il calculezi aici deci e ok, desi esti foarte aproape de limita inferioara.

| Marius1985 a răspuns:

Cauta dietele bazate pe indici glicemici; trebuie sa mananci, conteaza ce mananci; infometarea duce la scaderea metabolismului, si daca faci aa mult timp, organimul se adapteaza si ajungi sa te ingrasi din doua mere pe zi.

| Havaaanaaa a răspuns:

Nu mai ai nevoie sa slabestihappy si daca vrei fa cardio acasa, cauta pe youtube cardio si imitai pe cei de acolo intr-o luna sau 2 vei slabi. aa si evita sucurile fast foodul chipsurile si alte chestii care ingrasa si PAINEA. funda?