| Lyndsey a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa ma epilez pe maini.
Ce fel de benzi sa folosesc? E necesara si o crema pentru hidratare?
ps In mod normal trebuie epilata si zona de deasupra cotului"?

8 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Folosește o cremă depilatoare, nu benzi. Și după folosește o cremă de după epilat, hidratantă, eventual de la aceeași firmă/gamă.

| Lyndsey explică (pentru Clujean25):

Crema nu smulge si radacina...

| Clujean25 a răspuns (pentru Lyndsey):

Cu benzi e mult mai probabil să te iriți și să arate urât după, mai ales dacă e prima dată.

| Lyndsey explică (pentru Clujean25):

De unde stii? Ai incercat?:d

| Anonim0078965 a răspuns:

Eu folosesc benzile de la farmec si astea includ in pachet si niste servetele care indeparteaza ceara si hidrateaza pielea. Epileaza-te prima data pe o portiune mica si vezi care sunt reactiile, dar nu te teme daca te vei inrosi ca e normal, maxim o zi si iti trece... Apropo si 24 de ore dupa ce te-ai epilat nu fa dus sau sta la soare.

| Anonim0078965 a răspuns:

Zona de deasupra cotului o epilezi doar daca este nevoie.

| LittleRose a răspuns:

Eu folosesc epilatorul. Prima data/ primele dati, este normala iritatia deoarece pielea nu e obisnuita. Zona de deasupra cotului, o epilezi doar daca vrei. Iar daca vrei sa te faci cu ceara, poti opta pentru Veet.

| Petrica1337 a răspuns:

Benzi desenate.