| deyule794 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce uleiuri mai sunt bune pentru parul deteriorat ( fara cel de masline si de ricin) si pentru caderea parului big grin

Răspuns Câştigător
| MaddieDew a răspuns:

Incearca "Placenta", e o masca pentru par parca de la Kallos, se gaseste in Cora (Militari), este pana in 10 lei si e eficienta.
Sau: o masca revitalizanta din ulei de masline si vitamina b3 (300 ml. la 20 ron.), dar pentru. ca il ai si rar iti mai recomand lotiunea tonica din mesteacan (500 ml. la 15 ron) cu care masezi radacina parului dupa spalarea cu sampon si o lasi 10 - 15 min. dupa care clatesti cu apa calduta.
Desigur realitatatea este ca mare parte din caderea parului, mai ales in cazul unui par lung, se datoreaza ruperii firului de par. Poti sa incerci si cateva masti pentru par pe site-uri de frumusete. Sper ca te-am ajutat. love struck

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SwettyCat a răspuns:

Buna! Poti folosi oua si miere. Sper ca te-am ajutatbig grin

| DreaMiss a răspuns:

Salut! Poti sa folosesti suc de lamaie.nu din ala cumparat. Storci o lamaie, si sucul ala chiar ajuta! Bafta! Funda?