| Ingrid16V a întrebat:

Buna:* Am parul foarte foarte rarsadmai am cateva fire pe bunecrying Nu stiu ce sa fac sa nu-mi cada asa multsad Il am pana mai jos de umerisad Am folosit ulei de ricin si de masline dar nu vad niciun efectsad Si am luat si niste pastile pentru caderea parului, dar nimicsad Mi-e frica sa nu raman chealacrying(( Ce credeti ca e bine sa fac? Sa ma duc la vreun doctor ceva? A mai patit cineva asa ca mine?
Ce ati facut in cazul acesta?:-s
Multumesccrying(

Răspuns Câştigător
| Black_Cherry a răspuns:

Am o prietena care a patit tot asa si s-a dus la dermatolog si i-a dat mai multe pastile de magneziu, calciu, zinc si inca ceva, nu mai tin minte ce. Acum nu mai are probleme. Deci poti sa incepi sa inghiti pastilele astea de capul tau sau sa te duci la dermatolog. Poate ai lipsa de calciu... depinde si de ce mananci.

7 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la medic ori cel de familei or la un dermatolog

el e mai in masura decat noi cei de p site sati recomande ceva

s-ar putea sa ai o lipsa de calciu, sau magneziu

| Bijou a răspuns:

Iti recomand un sampon cu aloe vera, f bun http://forever-aloe-vera.eu/produs/204

| Anaeli a răspuns:

Foloseste sampon cu ginkgo-biloba contra caderii parului, de la Favisan. Eu l-am folosit si chiar a dat rezultate. In plus nu trebuie sa te mai vopsesti, sa iti mai indreptri parul, etc. Il lasi cat mai natural. Daca iti cade exagerat de mult ar fi bine sa mergi la un specialist.

| SociallyDepressed a răspuns:

Bună!
Ca să vezi...mai este cineva ca mine.Şi mie îmi cade foarte tare părul.Îl aveam foarte des şi acum il am foarte rar.
Păi eu m-am dat cu petrol pe cap şi pot să spun că acum nu imi mai cade atât de mult adică, înainte, când mă pieptănam îmi cădea foarte mult iar acum de abia daca îmi mai cad 5-6 fire deşi m-am dat cu petrol numai de 2 ori până acum plus că ajută părul să crească mai repede.
Eu am petrol intr-o sticluţă dinaceea gen spray, e mult mai usor să te dai asa. Aplică pe părul uscat (ai grijă la ochii si la piele) ţine pe cap, la inceput 5 minute şi apoii cât rezişti apoi spală-te pe cap.Te avertizez că te va manca (virgulă) capul puţinwinking.

| brandiburu a răspuns:

Daca tu esti cea din imagine... mai usor cu vopseaua de par. Dar ar fi trebuit sa stii asta.

| stelar99 a răspuns:

Foloseste sampon cu petrol...iti regenereaza parul si ajuta si pentru poblema ta happy

| CD16 a răspuns:

Poate ai cancer...
te duci la doctor si iti zice ce sa faci ca tu bagi in tine pastile de geaba! funda?